KAZNHODDS 3000w Хоризонтална Оска Мала Турбина На Ветер Ветер И Соларен Хибриден Систем Улична Светлина Следење Домашна Турбина На Ветер Систем, 48v, 5 Сечила

KAZNHODDS 3000w Хоризонтална Оска Мала Турбина На Ветер Ветер И Соларен Хибриден Систем Улична Светлина Следење Домашна Турбина

DEN 7584.64

Свеж

Достапно.

1. Ниска почетна брзина на ветерот и висока стапка на искористеност на енергијата на ветерот; мала големина, мала тежина, прекрасен изглед и ниски работни вибрации. 2. Донесена е инсталација на прирабница, што е погодно за инсталација и одржување. Сечилата на роторот на ветерот се обликувани со вбризгување со нов процес, со оптимизиран дизајн на аеродинамична форма и структурен дизајн. Три или пет сечила можат слободно да се изберат, а коефициентот на искористување на енергијата на ветерот е висок, што го зголемува годишното производство на енергија. 3. Обвивката е изработена од алуминиумска легура на леење како целина, со прилагодено вртење на лежиштето, кое има посилна отпорност на тајфун и сигурна работа. 4. Генераторот усвојува алтернатор на роторот со постојан магнет, со посебен дизајн на статорот, што ефикасно го намалува вртежниот момент на отпор на генераторот, со што се намалува почетната брзина на ветерот; во исто време, тркалото на ветерот и генераторот имаат подобри карактеристики на совпаѓање за да се обезбеди сигурност на работата на единицата. 5. Прифатете ја интелигентната технологија за следење на ефикасноста на производството на енергија од ветер, ефикасно прилагодете ја струјата и напонот, а стапката на конверзија на моќноста е висока. 1. Ниска почетна брзина на ветерот и висока стапка на искористеност на енергијата на ветерот; мала големина, мала тежина, прекрасен изглед и ниски работни вибрации.2. Донесена е инсталација на прирабница, што е погодно за инсталација и одржување. Сечилата на роторот на ветерот се обликувани со вбризгување со нов процес, со оптимизиран дизајн на аеродинамична форма и структурен дизајн. Три или пет сечила можат слободно да се изберат, а коефициентот на искористување на енергијата на ветерот е висок, што го зголемува годишното производство на енергија.3. Обвивката е изработена од алуминиумска легура на леење како целина, со прилагодено вртење на лежиштето, кое има посилна отпорност на тајфун и сигурна работа.Номинална моќност : 3000wpower : 3200wrated напон : 12 V/24 V/48 VStart брзина на ветерот : 2.0 m/s Rated брзина на ветерот : 11m/s Wind брзина : 50m/s Host нето тежина : 9.2 kg Diameter на ветер тркало : 1.35 m Number на ножеви : 3/5 Парчињаматеријал : најлон фибергенератор тип : Трифазен НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА постојан магнет генератормагнетни челик материјал : rufebgenerator домување материјал : УМРЕ КАСТИНГ алуминиум метод на сопирање : електромагнетни прилагодување на насоката на ветерот : автоматски прилагодете ја насоката на ветрот работна температура : -40 qu~80€.

Избор на клиенти

Ознаки на универзитетот Клемсон Свеж
Ознаки на универзитетот Клемсон

Акрилик на портокалово огледало со рефлексивни декорации за лого (14005) Акрилна ознака со рефлективно ло�

DEN 0.67
Ridgid 42950 B-171-X метал носачки куќиште Свеж
Ridgid 42950 B-171-X метал носачки куќиште

Оваа ставка е 42950 кутија, Metal 700 Овој производ се користи за комплети без алатки Ова производство на произ

DEN 2.00
Покин плус цврста ребра-плетена тела Свеж
Покин плус цврста ребра-плетена тела

【Квалитет】 мазен, истегнување, брзо сушење и дишечки материјал со висок квалитет на ткаенина со одличн

DEN 453.60
Bandai 007 EVA-01 Тип на тест Евангелион, HG Evangelion Свеж
Bandai 007 EVA-01 Тип на тест Евангелион, HG Evangelion

Овој комплет за модели се составува во артикулирана обоена фигура Asy да се привлече заедно и да се облик�

DEN 2.00
BNY CORNER 2 MIL 1,5x2 чиста пластична патент за складирање торби за складирање 1.5 x 2 - 500 брои Свеж
BNY CORNER 2 MIL 1,5x2 чиста пластична патент за складирање торби за складирање 1.5 x 2 - 500 брои

Овој врв на заптивка од 1,5 "x 2", поли торба е идеална за предмети што треба да се чуваат свежи или препакув�

DEN 3.00
Трансформатор за изолација од 15 kVa 3ph 208V Делта примарна 600V делта секундарна N3R вентилирана 60 Hz Свеж
Трансформатор за изолација од 15 kVa 3ph 208V Делта примарна 600V делта секундарна N3R вентилирана 60 Hz

MTISX3 P208 D15 KVA600 DN3 R MTISX3 P208 D15 KVA600 DN3 R MTISX3 P208 D15 KVA600 DN3 R три фаза 208 V до 600 15 k VA изолациски трансформатор од Ларсо�

DEN 784.00
381028-02 381028-08 Комплетна четка за јаглерод за Dewalt DW368 DW708-M35 CB35 MITER SAW Свеж
381028-02 381028-08 Комплетна четка за јаглерод за Dewalt DW368 DW708-M35 CB35 MITER SAW

4пакувања 38102802 четки за јаглерод Заменува Dewalt P / N 38102808, 38102802, го враќа животот на вашите алатки за напоју�

DEN 202.88
Не можам да ја држам мојата кошула за кучиња за отпечаток на екранот портокалова xxxl Свеж
Не можам да ја држам мојата кошула за кучиња за отпечаток на екранот портокалова xxxl

Направено од 100% памук и зашиен за трајност и удобност Изберете од различни големини и бои...

DEN 696.00
Четки за шминка Cujux 12 пар Свеж
Четки за шминка Cujux 12 пар

Професионална четка за шминка поставена со 12 дрвени рачки, не само убави, туку и практични Влакната за ш�

DEN 4247.68
Adенски панталони за жени на Адидас сите Свеж
Adенски панталони за жени на Адидас сите

100% памук Увезени Затворање на влечење Машински миење An'sенски меки панталони за пот за одмор и зачувувањ

DEN 0.33
Номад 40-26474-2-50 1 1/2 NPT PWR-Flo AODD пумпа, алуминиум, буна-N/нитрил дијафрагми Свеж
Номад 40-26474-2-50 1 1/2 NPT PWR-Flo AODD пумпа, алуминиум, буна-N/нитрил дијафрагми

Пад на замена за Wilden® AODD пумпите со еквивалентни Make and Size Пумпите со двојна дијафрагма управувана со воз�

DEN 0.67
Замена на батеријата NABC B15SC03 3,6V 1800mAh никел кадмиум батерија еквивалентен Свеж
Замена на батеријата NABC B15SC03 3,6V 1800mAh никел кадмиум батерија еквивалентен

Атрибут не се применува за производ Атрибут не се применува за производ Батеријата 3,6 волти 1800 m Ah Замена

DEN 470.24
[Apple MFI сертифициран] Aymla Dual 20W USB C Брз полнач за автомобили за iPhone 14 Pro Max/14 Plus/13/12/Mini/11/XS/XR/X/8/Plus, Свеж
[Apple MFI сертифициран] Aymla Dual 20W USB C Брз полнач за автомобили за iPhone 14 Pro Max/14 Plus/13/12/Mini/11/XS/XR/X/8/Plus,

MFI овластен USB C во молња кабел 2 пакет, вграден MFI овластен чип, обезбедете целосно работа за системот i OS з

DEN 255.84
Go Industries 1694Ext Extender lug Свеж
Go Industries 1694Ext Extender lug

Тежина на пакет : 2,32 фунти Висина на пакетот : 2.03 " Должина на пакетот : 6,77" Ширина на пакетот : 4.81 " Тежина н�

DEN 1.67
Kleenguard A10 Bouffant Caps, материјал за дишење, бел, голем, 3 контејнери, 150 / контејнери, 450 капачиња / случај Свеж
Kleenguard A10 Bouffant Caps, материјал за дишење, бел, голем, 3 контејнери, 150 / контејнери, 450 капачиња / случај

450 Kleenguard A10 светлосни должни капаци / куќишта (3 контејнери од 150); Големо (24 "отворање); бело Овој модел има

DEN 1821.76
50/100pcs 304 хексадецимални ореви од не'рѓосувачки челик M2 M3 M4 M4 M5 M6 метрички нишки хексадецимални ореви Метик орев и Свеж
Маица за кратки ракави на Најк Јога Дри-ФИТ Свеж
Маица за кратки ракави на Најк Јога Дри-ФИТ

74% полиестер, 18% лиоцел, 8% спандекс Увезени Повлечете го затворањето Машинско миење Лабаво вклопување за

DEN 639.20
Oyoangle Women's Cut Out Crisscross без грб со цврста јога спортска тенок фит резервоар за култури на врвот Свеж
Oyoangle Women's Cut Out Crisscross без грб со цврста јога спортска тенок фит резервоар за култури на врвот

90% полиамид, 10% еластан Увезени Повлечете го затворањето Материјал за миење Материјал : 90% полиамид, 10% ел�

DEN 319.84
Долина Кујахога, Национален парк на Националниот парк Охајо, декларирај 3 '' до 5,5 '' Свеж
Долина Кујахога, Национален парк на Националниот парк Охајо, декларирај 3 '' до 5,5 ''

Изрази се : Дајте изјава со оваа налепница Cuyahoga Valley, Национален парк Охајо (Волк) Големини : Достапно во с

DEN 3.00
BigWigprints Spiderman во печатените филмови Spiderverse - сет од 6 фотографии, сјајни Свеж
BigWigprints Spiderman во печатените филмови Spiderverse - сет од 6 фотографии, сјајни

Совршена идеја за подароци за вентилаторот Spiderverse во вашиот живот! Украсете ги wallsидовите со овие високо

DEN 2.00