Mersen Atqr Време-Одложување/Класа CC Мал Димензија Осигурувач, 600VAC/300VDC, 200KA AC/100kA DC, 2 Ampere, 13/32 Дијаметар x 1-1/2 Должина

Mersen Atqr Време-Одложување/Класа CC Мал Димензија Осигурувач, 600VAC/300VDC, 200KA AC/100kA DC, 2 Ampere, 13/32 Дијаметар

DEN 326.40

Свеж

Достапно.

Временско одложување за контролни оптоварувања на трансформаторот без отворање на непријатност. Високо ограничување на струјата за струја со низок врв. Дизајнот во стилот на отфрлање спречува грешки во замена (кога се користи со препорачани блокови со осигурувачи). Портокаловата етикета со висока видливост обезбедува моментално препознавање на брендот и ја поедноставува замената. Метал-врежан датум и број на каталог за следливост и трајна идентификација. Мерсен АТКР осигурувач со мала димензија има карактеристики на одложување на времето идеално прилагодени за високите струи на наплив на контролни трансформатори, електромагнети и слични индуктивни оптоварувања. Аткр осигурувачот на мерсен обезбедува супериорна заштита за гранките на електричните дистрибутивни системи. Преземете ја контролата врз струите на дефекти што се упатија кон вашиот контролен трансформатор. Телото од фиберглас обезбедува димензионална стабилност во груби индустриски услови. Висококвалитетниот силика филер обезбедува брзо гаснење на лакот и високо ограничување на струјата. Апликации : контролни трансформатори, електромагнети, индуктивни оптоварувања, осветлување, греење и општа намена. Одобренија : УЛ наведени во стандардна 248-4 Датотека Е2137, ДЦ наведена според ул стандард 248, АДС заверена на стандард Ц22. 2 Бр. 248.4.

Избор на клиенти

Силсквтт Високонапонска Батерија Исклучи Пиро Осигурувач 1064689-00-јас Замена За Тесла Модел 3 / И Свеж
Силсквтт Високонапонска Батерија Исклучи Пиро Осигурувач 1064689-00-јас Замена За Тесла Модел 3 / И

Замена За Тесла Модел 3 / Ј.Висока сигурност и перформанси Обликот и големината на производството се то�

DEN 1.00
uxcell Кертриџ Осигурувачи 250v 5A 5x20mm Бавно Удар Стерео Аудио Засилувач Стакло 10 парчиња Свеж
uxcell Кертриџ Осигурувачи 250v 5A 5x20mm Бавно Удар Стерео Аудио Засилувач Стакло 10 парчиња

Номинален Напон : 250 Волти; Номинална Струја : 5 Засилувач Вкупна Големина : 5мм х 20мм / 0,2 "х 0,8" (ЛД); Тип На Ос

DEN 1.67
Baomain Болт Осигурувач ANL-B 50A 50Amp За Автомобил Возила Аудио Систем Лист Златен Тон RoHS 10 Пакет Свеж
Baomain Болт Осигурувач ANL-B 50A 50Amp За Автомобил Возила Аудио Систем Лист Златен Тон RoHS 10 Пакет

Златен тон позлатен метален лим изградба Работа за инвертори и автомобил аудио и други апликации со вис

DEN 1.00
НОВ ЛОН0167 5 парчиња 32V 30A 2 Директно Игла Црвена Пластична Обвивка Мини Осигурувач За Автомобил Авто (5 stécke 32w 30a 2 Свеж
НОВ ЛОН0167 5 парчиња 32V 30A 2 Директно Игла Црвена Пластична Обвивка Мини Осигурувач За Автомобил Авто (5 stécke 32w 30a 2

Име на производ : Автомобилски Осигурувач;Рејтинг : 32 V 30 A Вкупна Големина : 27,5 x 17 x 13mm / 1,1" x 0,67" x 0,51"(LWT);Голе�

DEN 1561.60
5 Автоматско Ато Влечење Алатка За Отстранување На Вметнување Пренослив Свеж
5 Автоматско Ато Влечење Алатка За Отстранување На Вметнување Пренослив

Изработен од висококвалитетен материјал, издржлива алатка Се користи за влечење на типови стаклени оси

DEN 2.67
ГЛОСО БДФМ Мега/АМГ Осигурувач, Завртка Надолу Осигурувач М8 5/16 Свеж
ГЛОСО БДФМ Мега/АМГ Осигурувач, Завртка Надолу Осигурувач М8 5/16

ГЛОСО МЕГА / АМГ Осигурувач 300а3 пакет Номинална Струја : 300амп, Номинален Напон : 32 Vdc Видливо преку јасен �

DEN 191.84
20 ЗАСИЛУВАЧ GBC BAKELITE АВТОМОБИЛСКИ ТИП ОСИГУРУВАЧИ-100PK Свеж
20 ЗАСИЛУВАЧ GBC BAKELITE АВТОМОБИЛСКИ ТИП ОСИГУРУВАЧИ-100PK

ГБЦ БАКЕЛИТ АВТО ОСИГУРУВАЧИ ЕВРОПСКИ АПЛИКАЦИИ ЗА АВТОМОБИЛИ КЕРАМИЧКИ ТИП ГБЦ БАКЕЛИТ АВТО ОСИГУРУВ�

DEN 3.33
Бусман Бп/ФММ-25-РП Фмм Серија Бавен Удар Микро Женски МАКСИ Осигурувач), 1 Пакет Свеж
Бусман Бп/ФММ-25-РП Фмм Серија Бавен Удар Микро Женски МАКСИ Осигурувач), 1 Пакет

Ул признати bussmann fmm осигурувачи ги исполнуваат или надминуваат стандардите OEM И SAE.000 производи...

DEN 2.33
АГУ Држач За Осигурувачи W/ 35 ЗАСИЛУВАЧ Никелиран Осигурувач 4 6 8 10 МЕРАЧ ВО Линија Стакло AGG Жица Никел Свеж
АГУ Држач За Осигурувачи W/ 35 ЗАСИЛУВАЧ Никелиран Осигурувач 4 6 8 10 МЕРАЧ ВО Линија Стакло AGG Жица Никел

1 ПАРЧИЊА АГУ ДРЖАЧ ЗА ОСИГУРУВАЧИ СО ОСИГУРУВАЧ (5) 35 ЗАСИЛУВАЧ НИКЕЛ ПОЗЛАТЕНИ ОСИГУРУВАЧ ВИСОКОКВАЛИТ

DEN 175.84