Пентакс ЗХ-м 35мм СЛР Камера

Пентакс ЗХ-м 35мм СЛР Камера

DEN 1.67

Свеж

Достапно.

Јасни, остро фокусирани слики, дури и ако субјектот е во движење. Широк спектар на креативни, но сепак лесни опции. Функцијата за заклучување на меморијата ги држи поставките за експозиција до 10 секунди. Копчето за преглед ви овозможува да ја проверите длабочината на полето. Објективот не е вклучен. Супер-компактната КАМЕРА PENTAX ZX-M има директни, лесни за читање контроли за бирање и нуди целосно рачно работење. Доаѓа со широк спектар на креативни, но сепак лесни опции, вклучувајќи : мултимоден систем за изложеност, напреден систем за мерење на светлина и бленда со голема брзина од 1/2000 секунди. Имате можност да изберете еден од четирите режими на експозиција : програмиран ае, приоритет на отворот ориентиран кон длабочина, акционо-ориентирана бленда-приоритет АЕ и целосно маневрирачки прирачник за мерење. Компензацијата за изложеност лесна за употреба ви овозможува брзо да го прилагодите нивото на изложеност во опсег +/- 3 ЕВ во 1/2 ев чекори за заградување или за намерно недоволно или прекумерно изложување. Без оглед на условите на осветлување, од тешко позадинско осветлување до ситуации со висок контраст, режимите НА автоекспозиција НА ZX-M се дизајнирани да ви дадат висококвалитетни, правилно изложени слики. Со едноставно притискање на копче, функцијата за заклучување на меморијата ги држи поставките за експозиција до 10 секунди, овозможувајќи ви да ја преформулирате снимката без да ги изгубите поставките. Со максимална брзина на блендата од 1/2000 секунда, оваа камера ви дава јасни, остро фокусирани слики, дури и ако вашиот предмет е во движење. Оваа голема брзина НА блендата го прави ZX-M идеален за спортска и друга акциона фотографија. Вградениот тајмер за себе може да ви помогне да избегнете тресење на камерата за време на апликациите со бавна бленда и сијалица, додека одложувањето од 12 секунди ви дава многу време да влезете во снимката. Копчето за преглед ви овозможува да ја проверите длабочината на полето за поставката на отворот пред да снимате. Овие карактеристики гарантираат дека ќе го добиете ефектот што го барате. Можете исто така да ја искористите оваа функција кога прстенот на отворот е поставен на положбата "а" (автоматски). Надворешниот лцд-панел и приказот на визирот може да ви дадат низа корисни фотографски податоци, вклучувајќи : надворешен статус на блиц, брзина на блендата, отвор, компензација на експозиција и предупредување за опсег на спојување надвор од изложеност, индикација за прекумерна и недоволна експозиција во упатството за мерење.

Избор на клиенти

Арт Деко Кино/Филмска Камера Гроздобер И. О. Б. в/Прирачници Свеж
Арт Деко Кино/Филмска Камера Гроздобер И. О. Б. в/Прирачници

Модел 53 камера со 6,5 мм f / 1,8 широк агол, 38мм f / 2,5 телефото и 13мм f / 1,9 леќи Доаѓа со оригинална кутија и прир

DEN 1460.80
Никон Ф со фотомик т метар професионална SLR филмска камера Свеж
Никон Ф со фотомик т метар професионална SLR филмска камера

Никон фтн 35мм Камера Работен Фотомик Визир, Nikkor H C Auto 50mm f / 2 Целосно тестиран Се работи Фотомскиот визир �

DEN 5568.00
Пентакс Мг СЛР Рачен Фокус Камера Со Пентакс 50мм Објектив Свеж
Пентакс Мг СЛР Рачен Фокус Камера Со Пентакс 50мм Објектив

ГРОЗДОБЕР SLR Камера 35мм Професионална Филмска Камера Прилагодени поставки ЗА ИСО, Брзина и решетка...

DEN 2276.48
Pentax ZX-50 SLR Филмска Камера w/ 35-80mm и 80-200mm Леќа' Свеж
Pentax ZX-50 SLR Филмска Камера w/ 35-80mm и 80-200mm Леќа'

35мм Slr Филмска камера Со автоматски Фокус pentax pk монтирање објектив Вграден во светлосен метар и автомат�

DEN 1599.84
Прирачник за Камера за студентски Филм W/ 2 Ролни B&засилувач; W Филм Свеж
Прирачник за Камера за студентски Филм W/ 2 Ролни B&засилувач; W Филм

TX SLR ФИЛМСКА КАМЕРА СО 1 : 2.8 F=28 MM ОБЈЕКТИВ ДОАЃА СО ДВЕ РОЛНИ ЦРНОБЕЛ ФИЛМ TX SLR ФИЛМСКА КАМЕРА СО 1 : 2.8 F=28 MM О�

DEN 2.67
Минолта Xg9 35mm Камера Свеж
Минолта Xg9 35mm Камера

Лесна Функција MINOLTA XG9 е камера со двоен режим што може да се користи во режими На Автоматско и Рачно изло

DEN 2064.00
3Д Квадра Леќа НИМСЛО 30ММ 35ММ КАМЕРА КВАДРАСКОП Гроздобер В Блиц Свеж
3Д Квадра Леќа НИМСЛО 30ММ 35ММ КАМЕРА КВАДРАСКОП Гроздобер В Блиц

3Д КАМЕРА СО КВАДРА ОБЈЕКТИВ 30ММ ДОАЃА СО БЛИЦ И РЕМЕН НИМСЛО 3Д КАМЕРА СО КВАДРА ОБЈЕКТИВ 30ММ СЕ ЧИНИ ДЕК

DEN 3.33
Супер Иконта 532/16 КАМЕРА В/ 80ММ 2.8 Тесар Леќа Свеж
Супер Иконта 532/16 КАМЕРА В/ 80ММ 2.8 Тесар Леќа

СУПЕР ИКОНТА 532 / 16 КАМЕРА W / F=8 CM 1 : 2.8 ТЕСАР ОБЈЕКТИВ ЦАЈС ИКОН СУПЕР ИКОНТА 532 / 16 КАМЕРА В / Ф=8СМ 1 : 2.8 ТЕСА

DEN 239.84
ПЕНТАКС ЗХ-Л Датум АФ СЛР Свеж
ПЕНТАКС ЗХ-Л Датум АФ СЛР

11 Функции За Изложеност На Пентакс Безжичен Блиц плус, Приоритет На Отворот, Приоритет На Блендата, Сија

DEN 1.67
Арт Деко Специјална Преклопна Камера со Кожна Футрола Свеж
Арт Деко Специјална Преклопна Камера со Кожна Футрола

Бантам камера со кафеава кожа случај Бантам камера со кафеава кожа случај Во работна состојба, блендата

DEN 3.00
Тамрон Автофокус 28-105мм ф/4-5, 6 Објектив За Никон Дслр Камери Свеж
Тамрон Автофокус 28-105мм ф/4-5, 6 Објектив За Никон Дслр Камери

Посветен На Никон Слрс Ротационо зумирање Агол на гледање од 75 до 24 степени Минимален опсег на фокусира�

DEN 571.20
Црна никон fm SLR филмска камера; само телото, без објектив. Свеж
Црна никон fm SLR филмска камера; само телото, без објектив.

Никон Фм Тело Со Никон Серија Е Леќа зум 3672мм 1 : 3.5 (работи Со никон фм2 тело, вредност 5 50+) Камерата и објек

DEN 2.67
Арт Деко БАКЕЛИТ Камера Во собата на 2 Гроздобер W / Трепка Свеж
Арт Деко БАКЕЛИТ Камера Во собата на 2 Гроздобер W / Трепка

МНОГУ ДВЕ ГРОЗДОБЕР КАМЕРИ СО ТРЕПКАЊА ПРОДАДЕНИ КАКО ШТО Е МНОГУ ДВЕ ГРОЗДОБЕР КАМЕРИ СО ТРЕПКАЊА...

DEN 3.00