BBS CH-R Титаниумско тркало со насликана завршница и полиран раб од не'рѓосувачки челик

BBS CH-R Титаниумско тркало со насликана завршница и полиран раб од не'рѓосувачки челик

DEN 11723.36

Свеж

Достапно.

Произведено во Германија; Х-зраци провери за да се обезбеди квалитет. Едно парче контра тркало со притисок со раб од проток. Тежина оптимизирана со анализа на ФЕМ. Бек-мелани портпароли за оптимална тежина. Полиран заштитник на раб од не'рѓосувачки челик. Произведено во Германија; Х-зраци провери за да се обезбеди квалитет. Едно парче контра тркало со притисок со раб од проток. Тежина оптимизирана со анализа на ФЕМ. Бек-мелани портпароли за оптимална тежина. Полиран заштитник на раб од не'рѓосувачки челик. ББС повеќе од 40 години инженерски тркала со високи перформанси. Во текот на изминатите 40 години, тркалата на ББС имаат освоено над 250 првенства во серија, кои се движат од Ф1, турнеи со автомобили, прототипови, силуета, отворено тркало, Светски првенства на митинг, ридско искачување и мотоцикли. Ние разбираме што е потребно за инженерските тркала и технологии кои не само што можат да се натпреваруваат, туку можат да освојат првенства. Бидејќи ББС произведува ОЕ тркала за многу производители, вклучувајќи компании како БМВ, Ферари и Порше, ние ги разбираме вистинските барања за перформанси, заедно со соодветниот рејтинг на оптоварување, толеранции и спецификации за издржливост. Ниту еден друг производител на тркала не користи поширок спектар на материјали, процеси или методи на градба и не може да услуги поширок опсег или клиенти од ОЕ, ОЕС, Моторспорс и задниот дел, отколку ББС. Нашиот широк спектар на материјали и технологии ни овозможува да го избереме најдобриот материјал и методот на производство за да ги сервисираме нашите клиенти. ББС произведува фалсификувани тркала на магнезиум Ф1 за Ферари од 1992 година. (Ние сè уште сме тркало по избор за Ферари заедно со 4 други екипи на Ф1.) Ние исто така користиме алуминиумски тркала и формирани проток за неколку фабрички програми за трки, вклучувајќи BMW и Ferrari .

Избор на клиенти

4 компјутери Rota SlipStream 17x7.5 PCD: 5x114.3 Офсет: 45 HB: 73 бело Свеж
4 компјутери Rota SlipStream 17x7.5 PCD: 5x114.3 Офсет: 45 HB: 73 бело

4 компјутери рота тркала и 4 капачиња Rota Wheels користи методи за тестирање кои се во согласност со строгите

DEN 920.00
Јокохама тркало Advan RZ-DF хипер црно тркало со насликана завршница Свеж
Јокохама тркало Advan RZ-DF хипер црно тркало со насликана завршница

Алуминиум за фалсификување на мувла Тип на орев : Конусно седиште 19 хексадецимална максимална големина

DEN 127.84
TireChain.com 34x10.5-20, 34x10.5-20 On onorm Diamond Tire Congins Set од 2 Свеж
TireChain.com 34x10.5-20, 34x10.5-20 On onorm Diamond Tire Congins Set од 2

Синџирите за дијамантски гуми се среќаваат со стандард за квалитет на австрискиот квалитет V5117 кој трае

DEN 3.00
Метод тркачки тркала 401 UTV Beadlock Matte Black 14x7 4x136, 38mm Офсет 5.3 BackSpace, MR40147047552B Свеж
Метод тркачки тркала 401 UTV Beadlock Matte Black 14x7 4x136, 38mm Офсет 5.3 BackSpace, MR40147047552B

Развиен за сериозен ентузијаст надвор од патот Цврст алуминиум A356 со изградба на третман на топлина T6 И�

DEN 0.33
Enkei EV5 Hyper Black +45 Свеж
Enkei EV5 Hyper Black +45

Големина : 17x7 +45 PCD : 4x100 / 108 Заврши : Хипер црна Големина : 17x7 +45 PCD : 4x100 / 108 Заврши : Хипер црна Обичните тркал�

DEN 985.12
Кониг Амплиформ 18х8,5 5х114.3 +35мм Офсет Темен метален графит AM88514356 Свеж
Кониг Амплиформ 18х8,5 5х114.3 +35мм Офсет Темен метален графит AM88514356

Лесна и силна со технологија формирана проток на Кониг, ќе поседувате тркало што е направено со една од

DEN 1361.60
OE Wheels LLC 20 инчи бандажи одговара на Escalade Chevy Silverado Tahoe Sierra Yukon CA91 20X9 Rim Satin Black Set Свеж
OE Wheels LLC 20 инчи бандажи одговара на Escalade Chevy Silverado Tahoe Sierra Yukon CA91 20X9 Rim Satin Black Set

Број на дел од производителот (MPN) : 9511243 Структурен живот, една година гаранција за завршување на лицето �

DEN 0.33
4 компјутери Rota SlipStream тркала 17x7.5 PCD: 4x100 Офсет: 45 HB: 67. Бело Свеж
4 компјутери Rota SlipStream тркала 17x7.5 PCD: 4x100 Офсет: 45 HB: 67. Бело

4 компјутери рота тркала и 4 капачиња Rota Wheels користи методи за тестирање кои се во согласност со строгите

DEN 444.80
TireChain.com Професионална 18 Рачка со камиони и ланци на ланци на гуми за гуми Свеж
TireChain.com Професионална 18 Рачка со камиони и ланци на ланци на гуми за гуми

Професионални синџири на гуми клешти за 3 / 8 инчи и поголеми ланци на гуми 18 "Долга рачка за големи ланци �

DEN 0.33
QQlong Снежни ланци, уред за влечење на гуми за снег на снег-за автомобили и мали SUV, ширина на гуми 165-205мм Свеж
QQlong Снежни ланци, уред за влечење на гуми за снег на снег-за автомобили и мали SUV, ширина на гуми 165-205мм

Отпорност на абење : Дебел TPU материјал, вкрстена густа текстура против лизгање плус жестока легура чели

DEN 1056.00
Премиум автомобили гуми снежни чорапи за зимски екстрапро серија текстилен снежен ланец за Nissan Sentra Свеж
Премиум автомобили гуми снежни чорапи за зимски екстрапро серија текстилен снежен ланец за Nissan Sentra

Пауза на ланец или 'рѓа во една сезона; Matte Snow Skings Chods Superx обезбедува долгорочна употреба Дизајн на Канада

DEN 600.00
Сребрено тркало TSW Brooklands со насликана завршница Свеж
Сребрено тркало TSW Brooklands со насликана завршница

Производител една година гаранција за финиш Структурна гаранција за животно време на производителот...

DEN 2.00
Xunion pgygsi тркала гума снег антискидни ланци за итна зима на камиони со камиони Свеж
Xunion pgygsi тркала гума снег антискидни ланци за итна зима на камиони со камиони

Метал Увезени Затворање на привремено Име на производот : ВЕХИКЛОТ Антискид ланец Производ Тежина : Око�

DEN 1.33