Олдмуон 50 -ти кристал на отворено, светла, LED G40 затемнети кристални светла на отворено со 20 бази, внатрешен двор од надворешната страна, IP65 водоотпорни висечки светл

Олдмуон 50 -ти кристал на отворено, светла, LED G40 затемнети кристални светла на отворено со 20 бази, внатрешен двор од надворешната

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

【【G40 кристални светла на отворено】? Целосна должина 50ft, вклучувајќи 20 приклучоци за виси на LED SMD. Конектор за напојување Растојание на главата 49,2 инчи, растојание од сијалица 29,5 инчи, опашка 3,93 инчи. 【Shatterproof и водоотпорни патио светла】? Целото тело на сијалицата е изработено од акрилик, со повисоко ниво на јачина од обична пластика. Површината на сијалицата наликува на врежан кристал, изгледа како пенлива. IP65 водоотпорен, и затворен и на отворено може да се користи во текот на целата година. 【LED заштеда на енергија Градинарска светлина】? LED SMD светлата се поефикасни и еколошки од традиционалната светлина на волфрам и имаат 10-20 пати повеќе од животот на традиционалните светла од волфрам. Температурата нема да биде многу висока за долго време. 【Широко користено】? Отворено светло е лесно да се инсталира со вратоврска или кука за чаша, фиксирана или поставена каде било по потреба. Топлото светло на белиот свет е погодна за градина во внатрешна и надворешна градина, шатор, чадор, крошна, белведер, скара, пазар, свадба, забава, итн. водоотпорен. LED чипот е поврзан со штекерот, така што нема потреба да ја замените сијалицата. Овој комплет затемнување не е вклучен во кутијата. 20 ЛЕР -бази. 0,06 W/сијалица. Вклучува затемнувачи. IP65 водоотпорен. 1x светла на кристални жици на отворено. 1x светла на кристални жици на отворено. LED чип SMD, може да биде потрајно осветлување, додека значително ја намалува потрошувачката на енергија, ниско производство на топлина. Не треба да го замените куќиштето на сијалицата во честа. Материјал со акрилна обвивка, сè уште не е скршен под влијанието на големиот интензитет. Конвексен дизајн, употреба на дизајн, така што сијалицата дури и во случај на мала потрошувачка на енергија сè уште сјае светла, осветлува до 2700 K-3200 K. Осветленоста може да се прилагоди, клиентите можат по избор да го купат контролорот. 2700К, стандардно без прилагодување.

Избор на клиенти

Jerritte S14 60 Ft LED Надворешни Стринг Светла Со Едисон Гроздобер Shatterproof Светилки, Комерцијални Одделение Двор Светла Свеж
Nircsom Fairy Lights Battery Christmas String Lights, 66ft 200 LED водоотпорен далечински тајмер Контрола Свеж
Nircsom Fairy Lights Battery Christmas String Lights, 66ft 200 LED водоотпорен далечински тајмер Контрола

Светла за батерии за роденденска забава Декор Најмалку трошење ви дава најубава слава, давајќи му на ва�

DEN 191.84
Goothy 25ft Globe LED жица светла Водоотпорни, приклучни висечки внатрешен двор Стринг светла со 14 LED пластични светилки на Свеж
Inmkali Fairy Lights Божиќни светла Big & Super Bright 2-Pack LED жичани светла 144 ft 400L со UL Plug во 8 режими Тајмер водоотпорен Свеж Попустот
Inmkali Fairy Lights Божиќни светла Big & Super Bright 2-Pack LED жичани светла 144 ft 400L со UL Plug во 8 режими Тајмер водоотпорен

Стринг светла : 66 ft / 20m 【Автоматско вклучување / исклучување Со 8 режими на осветлување и функција за мем

DEN 271.52
1SET Purple Light 10m 100m 100д бакарна жица жица светла водоотпорна самовила на отворено градинарски декор АА батерија Свеж
Нето светла Божиќни украси, 9,8ft x6.6ft 200 LED диоди на отворено мрежни светла, 8 режими 30V со низок напон за поврзување Свеж
SJYDQ SOLAR String Lights Надворешно LED LED кристален глобус светло со режими водоотпорна соларна моќност за внатрешен двор Свеж
Brightown G40 LED LED на отворено Стринг светла | Случајни светла што висат кабел за суспензија на јаже, 100 -ти, црно Свеж
Brightown G40 LED LED на отворено Стринг светла | Случајни светла што висат кабел за суспензија на јаже, 100 -ти, црно

Вклучува : Brightown G40 atuor String Lights + String Lights Kit Комбо комплети : Правилните светла за жици ја прават вашата живо

DEN 2.33
Зелени Божиќни мрежни светла на отворено украси, 9,9ft x 6,6ft 264 LED светла во затворен мешунки, IP44 водоотпорни 8 режими Свеж Попустот
LECLSTAR 96FT LED Надворешни Стринг Светла Комерцијални Одделение Влакно 32 Затемнети Shatterproof Едисон Гроздобер Светилки, Свеж