Потекло на бајонета: Сереза И Изгубениот Демон

Потекло на бајонета: Сереза И Изгубениот Демон

-50 %

DEN 766.40

Свеж

Достапно.

Патување во Авалонската Шума како Сереза-млада Бајонета-и нејзиниот прв демон, Чешир, кој ја стекна моќта да ја спаси својата мајка. Контролирајте ги и Цереза и Чешир истовремено и координирајте за решавање загатки и победи самовили. Шарените средини изгледаат како да се насликани рачно, а целосно раскажаните сцени од приказни се раскажуваат преку живописно илустрираните страници на книгата со приказни. Некогаш, имаше една млада вештерка По име Сереза.. Долго пред овој приправник на темните уметности да се нарече Бајонета, таа направи судбоносно патување во забранетата Шума Авалон. Покрај Неа беше И Чешир, нејзиниот прв демон, кој ја поседува полнетата играчка на Сереза. Играјте како и Цереза и Чешир и пребарувајте низ предавничката шума за да ја барате моќта да ја спасите мајката на Сереза. Контролирајте ги И Чешир и Сереза за да решите загатки И да ги одбраните непријателите секоја добра приказна има лекција за тимска работа, нели? Во оваа приказна, Сереза и Чешир ги координираат своите напори за борба против самовилите и решавање загатки. Користете го левиот контролер За Радост за да ја преместите Цереза и да ги поврзете непријателите со нејзината магија. Со вистинскиот контролер За Радост, преместете Го Чешир во режење и газење на непријателите. Свртете ги страниците од приказната На Сереза додека ја истражувате волшебната, инспирирана Од приказни Шумата Авалон Авалон Е исто толку убава колку и ѕверска. Секоја нова област изгледа како да е внимателно насликана рачно. Целосно раскажаните сцени со приказни се раскажуваат преку живописно илустрираните страници на книгата со приказни. Бидете сигурни да застанете и да ги помирисате розите во овој чуден свет, но не застанувајте премногу долго—шумата има вкус за изгубени вештерки.

Избор на клиенти

Брус Ли: Потрагата На Змејот Свеж
Брус Ли: Потрагата На Змејот

Таткото на брус Ли исчезна и вие го наоѓате и ја враќате Златната Реликвија на вистинското место...

DEN 3.33
Нечистотија Митинг 2.0-PlayStation 4 Свеж
Нечистотија Митинг 2.0-PlayStation 4

Еднодневно Издание ја вклучува играта + 3 Dlc Автомобили (Porsche 911 Rgt Рели Spec, Fiat 131 Abarth Рели, Алпски Renault A110 1600 S

DEN 719.84
Електропланктон - Нинтендо ДС Свеж
Електропланктон - Нинтендо ДС

Интеракцијата со секој електропланктон е малку поинаков, иако секогаш ќе го користите екранот на допир,

DEN 1.33
Грди Кукли: Несовршена Авантура-Нинтендо Прекинувач Свеж
Грди Кукли: Несовршена Авантура-Нинтендо Прекинувач

НОВА АВТЕНТИЧНА АВАНТУРА донесе забава Во Угливил, Бидејќи Грдите Кукли го ослободуваат својот град од

DEN 315.20
Марсупилами: Hoobadventure - PlayStation 4 Свеж
Марсупилами: Hoobadventure - PlayStation 4

Истражуваат 3 различни светови Вклучува 20 плус нивоа Прилагодете го нивото на тежина за уште поголем пр�

DEN 0.67
Снајперски Дух Воин Договори Свеж
Снајперски Дух Воин Договори

Играјте како платен изведувач, атентатор за изнајмување и поразете ги вашите ривали Отворените договор

DEN 2.00
Бејзбол во мајор лига 2K7 - Xbox Свеж
Бејзбол во мајор лига 2K7 - Xbox

Стил на потпишувањеставови за капење, вагли, прослави на домашен терен, чекор и чекоризлез го носат секо

DEN 2.67
Јока-Лејли: Невозможното Дувло-Xbox One Свеж
Јока-Лејли: Невозможното Дувло-Xbox One

Во овој нов платформски авантуристички хибрид, Јока и Лејли мора да ги комбинираат своите способности з

DEN 0.33
Хорор Приказни: Виното-Нинтендо Прекинувач Свеж
Хорор Приказни: Виното-Нинтендо Прекинувач

Карактеристики ексклузивни корица уметнички дела достапни само на Истражете ја напуштената престолни

DEN 3.00
Адити уривање човек, нас покривање со кутија и прирачник за Sega Megadrive Genesis Video Game Console 16 bit MD картичка Свеж
Адити уривање човек, нас покривање со кутија и прирачник за Sega Megadrive Genesis Video Game Console 16 bit MD картичка

Д р игри со кутија и прирачник, како што се прикажува фотографијата Игри за 16 битни Sega Megadrive / Genesis System, цел

DEN 2.33
Адити Фактор Соња и Сребрена - 16 битни МД -игри кертриџ за конзола за генеза со мегадрива Свеж
Адити Фактор Соња и Сребрена - 16 битни МД -игри кертриџ за конзола за генеза со мегадрива

Картичката за игри работи совршено, погодна за колекција на играчи Случајот со кертриџ во САД / ЕУР или Ј

DEN 1366.40
Гига Механички Игри Окко Хроники: Куќата На Задоволствата Од Жад Свеж
Гига Механички Игри Окко Хроники: Куќата На Задоволствата Од Жад

Оваа експанзија ќе ве пренесе до сулфурни куќи на задоволство и игри, што ги држи застрашувачкиот клан ј

DEN 0.67