Американска мелница за мелење на мелница за мелница за мелница за мелници за мелници за φ2-φ20 со мелници со 2/3/4 флејти

Американска мелница за мелење на мелница за мелница за мелница за мелници за мелници за φ2-φ20 со мелници со 2/3/4 флејти

DEN 2159.84

Свеж

Достапно.

Мелење Дија : Ø4-Ø20. Тип на флејти : 2 флејти, 3 флејти.4 флејти. Motro оценета моќ : 0,6kw.motor Брзина : 6000rpm-9000rpm. Агол на мелење на секачот за мелење : Агол на флејта 5 °, агол на предниот наклон 20 °, агол на задниот наклон 25 °. Големина на совпаѓање на тркалото за мелење : Ø101*21. 1 година гаранција. Бесплатна испорака до вашата врата од tnt/dhl.eta : 7 Days.no други обвиненија. Мелење Дија : Ø4-Ø20. Тип на флејти : 2 флејти, 3 флејти.4 флејти. Motro оценета моќ : 0,6kw.motor Брзина : 6000rpm-9000rpm. Агол на мелење на секачот за мелење : Агол на флејта 5 °, агол на предниот наклон 20 °, агол на задниот наклон 25 °. Големина на совпаѓање на тркалото за мелење : Ø101*21. 1 година гаранција. Бесплатна испорака до вашата врата од tnt/dhl.eta : 7 Days.no други обвиненија. Параметри Универзален дијаметар на секач за мелење : Ø4-Ø20 Универзален секач за мелење : 2 флејти, 3 флејти.4 Флејти за мелење на секач за мелење Агол на мелење : Флејт Агол 5 °, Агол на предниот дел од наклон 20 °, Агол на задниот наклон 25 ° Напон : 220 V 60 Hz/110 V 50 Hz. Машината е 220v. вклучи или исклучува трансформатори зависи од напонот на адресата за примање. Клиентите на УС вклучуваат трансформатори. Motro оценета моќност : 0,6kw.motor Брзина : 6000rpm Целокупни димензии : 302*202*250 (мм). Тежина на еквипмент : 10 кг Големина на совпаѓање на тркалото за мелење : Ø101*21 Спецификација за позиционирање на колекции : Ø4-Ø5/Ø6/Ø8/Ø10-12 /Ø14-Ø16/Ø18-Ø20 Детали за производот Професионален уред за поставување на алатки - Едноставен, брз и точен алатка што поставува ново копче за прилагодување на јачината на мелење - Без оглед колку е носена алатката, копчето за прилагодување на јачината на мелење ја решава проблемот. Прецизна дупка - Секоја од дупката за мелење има јасна поделба на трудот за да обезбеди прецизна кутија за додатоци за мелење на алатки - секачи за мелење со различен број флејти и различни дијаметри се опремени со специјални случаи. Колета за списоци со додатоци * 10pcs : φ4, φ5, φ6, φ8, φ10, φ12, φ14, φ16, φ18, φ20 тркало за мелење дијаманти * 1 парче прстен за лоцирање на колекции * 15 PCS : 2 флејти : φ4-φ5, φ6-φ8, φ10 f12, φ14-φ16, φ18-φ20 3 флејти : φ4-φ5, φ6-φ8, φ10-φ12, φ14-φ16, φ18-φ20 4 ит : φ4-φ5, φ6-φ8, φ10-φ12, φ14-φ16 , Φ18-φ20.

ø4-ø5/ø6/ø8/ø10-12/ø14-ø16/ø18-ø20 :

Избор на клиенти

Ц.Х Хансон Палмгрен појас мелница 2in. 9682402 Свеж
Ц.Х Хансон Палмгрен појас мелница 2in. 9682402

Мелница за палмгрен појас 2in Мелениците за појас на Палмгрен се идеални алатки за напојување за сите про

DEN 0.67
6 x1.5 180Grit Diamond Lapidary Glass Bench Mglinder Polisher radiused spherical Miracle Surface Sleath Свеж
6 x1.5 180Grit Diamond Lapidary Glass Bench Mglinder Polisher radiused spherical Miracle Surface Sleath

Брзо и брзо сечење Брзо и брзо сечење Дијамант радиус и сферична површинска мелница за мелење на мелење

DEN 0.67
Мелница за стакло MXMOONANT со 5/8 '' & 1 '' Diamond Grinder Bits & Baffle, 4200R Mini DIY комплет за мелење алатки за обликување Свеж
Мелница за стакло MXMOONANT со 5/8 '' & 1 '' Diamond Grinder Bits & Baffle, 4200R Mini DIY комплет за мелење алатки за обликување

Прв пат употреба MXMoonant Mini витраж мелница може да меле тврди и кршливи материјали како што се стакло, кера

DEN 2078.40
Ц.Х Хансон Палмгрен појас мелница 4in. 9682404 Свеж
Ц.Х Хансон Палмгрен појас мелница 4in. 9682404

Мелница за палмгрен појас 4in Мелениците за појас на Палмгрен се идеални алатки за напојување за сите про

DEN 540.80
2 парчиња завртки, покритие за заштитни меленици за замена на меленици Безбедност за штит: Додатоци за алатки за алатки за очите Свеж Попустот
Корпорација Мидако - Систем за собирање прашина од грип Свеж
Корпорација Мидако - Систем за собирање прашина од грип

Мелница за мелница со заменливиот отпорен на влијанието Лексан визир за максимална заштита од искри и п

DEN 2.00