NTE Electronics NEHH2.2M250BB серија NEHH алуминиум електролитски кондензатор, 20% толеранција на капацитивност, аксијално олово, капацитет од 2,2 μF, 250V

NTE Electronics NEHH2.2M250BB серија NEHH алуминиум електролитски кондензатор, 20% толеранција на капацитивност, аксијално олово,

DEN 80.00

Свеж

Достапно.

20% толеранција на капацитет. Аксијално олово. 2,2 μF капацитивност. 20% толеранција на капацитет. Аксијално олово. 2,2 μF капацитивност. Алуминиумските електролитички кондензатори се идеални за поларизирани апликации на кондензатор за кои е потребна мала големина, висока капацитивност, висок напон, ниска цена и сигурност во широките опсези на температурата.

Избор на клиенти

Кондензатор на тркалезна клима - одговара на превозникот HC98JA061D | 60/5 UF MFD 370/440 Volt Vac Свеж
Кондензатор на тркалезна клима - одговара на превозникот HC98JA061D | 60/5 UF MFD 370/440 Volt Vac

▶ Ова е сосема нов кондензатор на Климак ▶ Овој дел од климата директно го заменува Дел # HC98 JA061 D ▶ Дел з�

DEN 2.67
43-17075-14 -Weather King 243-292 MFD UF 250 Volt OEM кондензатор за замена Свеж
43-17075-14 -Weather King 243-292 MFD UF 250 Volt OEM кондензатор за замена

Ова е сосема нов кондензатор за започнување со замена на OEM Врвен квалитативен дел за замена на OEM!...

DEN 1.67
NHOSS 100PCS Алуминиум електролитски кондензатор 10V 470UF 680UF 1000UF 1500UF 3300UF Висока фреквенција ниска ESR ниска отпорност Свеж
NHOSS 100PCS Алуминиум електролитски кондензатор 10V 470UF 680UF 1000UF 1500UF 3300UF Висока фреквенција ниска ESR ниска отпорност

Кондензатори Product name : Lead Aluminum Capacitor Product Type : SGS certification Characteristic : 40+105 High frequency low resistance Terminal : Tinnde CopperPly Wire Voltag

DEN 436.16
Fielect 20pcs керамички кондензатор комплет 50V 18PF диск кондензатори за електронско коло за DIY, случајна боја Свеж
Fielect 20pcs керамички кондензатор комплет 50V 18PF диск кондензатори за електронско коло за DIY, случајна боја

【Спецификација】 Оценет напон : 50 V; Толеранција на капацитет : ± 10%; Капацитет на кондензатор : 18 PF; Оловен

DEN 1532.80
НТЕ Електроникс тд.22м35 Серија Тд Цврст Тантал Кондензатор, Радијално Олово.22 €f Капацитивност, 20% Толеранција, 35V Свеж
EMK105BJ103KV-F-Фиксни 2-пини SMD 105BJ103 Свеж
EMK105BJ103KV-F-Фиксни 2-пини SMD 105BJ103

Кондензатор на повеќеслојни керамички чипови (MLCC) Површинска монтажа (SMD) Фиксиран кондензатор на повеќ

DEN 560.00
Liugou 20pcs uu9.8 UU10.5 Заеднички режим Индуктор за задави 5mH 10mH 15mH 20mH 25mH 30mH 40mH 50mH за полето за индукција на Свеж
Liugou 20pcs uu9.8 UU10.5 Заеднички режим Индуктор за задави 5mH 10mH 15mH 20mH 25mH 30mH 40mH 50mH за полето за индукција на

Кондензатори Кондензатори Кондензатори20pcs UU9.8 UU10.5 Заеднички режим Индуктор за задави 5 MH 10 MH 15 MH 20 MH 25 MH 30

DEN 507.52
1 Парчиња Супер Кондензатор 12V/0,5 W/120s Заштитен Модул За Прекин НА Електричната Енергија Приклучок-во 12v/0,5 W/120S Свеж
1 Парчиња Супер Кондензатор 12V/0,5 W/120s Заштитен Модул За Прекин НА Електричната Енергија Приклучок-во 12v/0,5 W/120S

1 Парчиња супер кондензатор 12 V / 0,5 W / 120s приклучок за заштита од прекин на електрична енергијаво 12v / 0,5 W / 1

DEN 452.16
Апликации за вентилатор на апликации 10 MFD UF 450 VAC 4 Терминални врски компатибилни со која било марка во истиот опсег на Свеж
3GR0540 - Замена на задниот дел за кондензаторот со двојно работење со двојно работење од 40 + 5 UF MFD 370 Волт Свеж
3GR0540 - Замена на задниот дел за кондензаторот со двојно работење со двојно работење од 40 + 5 UF MFD 370 Волт

Ова е сосема нов кондензатор на задниот дел Дел за замена на највисок квалитет на задниот дел! Тркалезно

DEN 1598.40
NTE Electronics SMC1206K822 SERIES SMC SPC Surface Mount MultiLayer керамички кондензатор, 0,126 L x 0.063 W x 0.031 H, ± 10% Свеж
NTE Electronics SMC1206K822 SERIES SMC SPC Surface Mount MultiLayer керамички кондензатор, 0,126 L x 0.063 W x 0.031 H, ± 10%

1,0pf до 1,0 μF опсег на капацитивност 50 VDC напон Повеќеслоен керамика 1,0pf до 1,0 μF опсег на капацитивност...

DEN 0.33
Bourns Заеднички Режим Задави, 50Uh, 800Ma, 30% - SRF0905-500Y Свеж
Bourns Заеднички Режим Задави, 50Uh, 800Ma, 30% - SRF0905-500Y

Номинална Струја : 800m A Индуктивност : 50 qh Опсег На Производи : SRF0905 Серија Импеданса : 1.5 Kohm Заеднички Режи�

DEN 2.67
Компатибилна замена за CPT00429 OEM Trane 216-240 MFD 330 Volt Start кондензатор Свеж
Компатибилна замена за CPT00429 OEM Trane 216-240 MFD 330 Volt Start кондензатор

Компонента за замена на OEM 229 UF + / 5 UF MFD микрофаради, 330 VAC, со отпорник Најчесто се наоѓаат во разни америк�

DEN 1.67
6 компјутери Nichicon FG кондензатори 10V 6800UF аудио одделение Свеж
6 компјутери Nichicon FG кондензатори 10V 6800UF аудио одделение

Серија на музеј Никонн ФГ Кондензатор на аудио одделение повисоко одделение од сериите FW Богат звук во �

DEN 0.67
КЕМЕТ КОНЦЕТОР C1206C392J5GAC7800, MLCC SMD Свеж
КЕМЕТ КОНЦЕТОР C1206C392J5GAC7800, MLCC SMD

Овој список е за 4000 компјутери; Број на дел од Кемет : C1206 C392 J5 GAC7800 MLCC SMD кондензатор Контактирајте нè за п�

DEN 15070.72
Прилагодено 71v12000 UF Аудио Злато Мат еле Ктролитички Кондензатор 1 Еез Свеж
Прилагодено 71v12000 UF Аудио Злато Мат еле Ктролитички Кондензатор 1 Еез

прилагодено 71v12000 UF аудио злато мат еле Ктролитички кондензатор 1 Парчиња прилагодено 71v12000 UF аудио злато

DEN 0.33
Расклопете го B C IEC384-4 Серија 63V 4700UF завртка на главата за аудио филтер за аудио филтер 1 парчиња Свеж
Расклопете го B C IEC384-4 Серија 63V 4700UF завртка на главата за аудио филтер за аудио филтер 1 парчиња

Расклопувајте го B C IEC3844 SERICE 63 V 4700 UF завртка на главата за аудио филтер за аудио филтер 1 парчиња Расклопу

DEN 2.67
CAP0505004440RTS - 50 + 5 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот со двојно работење на Гудман Свеж
CAP0505004440RTS - 50 + 5 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот со двојно работење на Гудман

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 2.33
10 парчиња 10kV 10000V 10000pf со висок напонски керамички кондензатори HV Tesla Ham Свеж
10 парчиња 10kV 10000V 10000pf со висок напонски керамички кондензатори HV Tesla Ham

Оперативна температура со висока сигурност : 25 степени C до +85 степени C Толеранција на капацитет : + / 20%...

DEN 287.84
Bryant P291-6074R - 60 + 7,5 UF MFD X 440 VAC Genteq замена со двојна кондензатор C46075R / 97F9898 Свеж
Bryant P291-6074R - 60 + 7,5 UF MFD X 440 VAC Genteq замена со двојна кондензатор C46075R / 97F9898

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 60 + 7,5 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици и�

DEN 428.00
5 Парчиња Филмски Кондензатор 47нф € 5% 630V Радијално Олово, P=10mm ECQE6473JF Свеж
5 Парчиња Филмски Кондензатор 47нф € 5% 630V Радијално Олово, P=10mm ECQE6473JF

5 парчиња филмски кондензатор 47нф € 5% 630 V радијално олово, P=10mm ECQE6473 JF 5 парчиња филмски кондензатор 47нф €

DEN 128.80
ОЕМ РЕЕМ РУУД Времето Кинг Почеток на кондензатор 88-106 MFD UF 330 VAC 43-17075-04 Свеж
ОЕМ РЕЕМ РУУД Времето Кинг Почеток на кондензатор 88-106 MFD UF 330 VAC 43-17075-04

Технички податоци : Тип : Почеток на кондензатор Код за кондензатор Код на кондензатор : 1 Capcitance (UF) : 88106 на

DEN 0.67
2 компјутери Orangedrop 225p полиестерски кондензатор - 100V 6800pf Свеж
2 компјутери Orangedrop 225p полиестерски кондензатор - 100V 6800pf

Портокал капка 225p серијаполиестер Неиндуктивно рана, продолжена конструкција на фолија Над 35 години до

DEN 2.00