Сиракуза, разгледница во Newујорк

Сиракуза, разгледница во Newујорк

DEN 191.84

Свеж

Достапно.

Пакет пристаниште. Сиракуза, .ујорк. Поштенска користена година : Неискористено. Одделение 1. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

Избор на клиенти

Белпорт, Л.И., разгледница во Yorkујорк Свеж
Белпорт, Л.И., разгледница во Yorkујорк

Хемптон Хол Белпорт, Л.И., NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големин�

DEN 175.84
Сан Франциско, разгледница во Калифорнија Свеж
Сан Франциско, разгледница во Калифорнија

Ориентална чај градина, Голден Гејт Парк Сан Франциско, Калифорнија Поштенска користена година : Неиско

DEN 2.33
Мик, Мејн разгледница Свеж
Мик, Мејн разгледница

Меморијална сала Погрешно, јас Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 4 Редовна големин�

DEN 3.33
Национален парк Карлсбад Каверни, разгледница во Ново Мексико Свеж
Национален парк Карлсбад Каверни, разгледница во Ново Мексико

Соба за ручек Национален парк Карлсбад Каверни, Н.М Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 127.84
Пештера Мамут, разгледница во Кентаки Свеж
Пештера Мамут, разгледница во Кентаки

Драперија соба, замрзната Нијагара Пештера Мамут, Кј Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 636.80
Абилена, Канзас, разгледница Свеж
Абилена, Канзас, разгледница

Претседателска библиотека на Ајзенхауер Абилена, Кс Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 111.84
Разгледница Морисвил, Вермонт Свеж
Разгледница Морисвил, Вермонт

Египет Морисвил, ВТ Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1 Редовна големина приближно

DEN 2.33
Оукленд, разгледница во Калифорнија Свеж
Оукленд, разгледница во Калифорнија

Во центарот на градот Оукланд, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 1...

DEN 931.20
Водопади во Нијагара, разгледница во Yorkујорк Свеж
Водопади во Нијагара, разгледница во Yorkујорк

Водопадите во Нијагара, .ујорк Поштенска користена година : 1926 Одделение 4 Редовна големина приближно 3 1

DEN 0.67
Мик, разгледница во Калифорнија Свеж
Мик, разгледница во Калифорнија

Улица на престој Мил, Калифорнија Поштенска користена година : 1907 Одделение : 2 Редовна големина приближ

DEN 3.33
Национален парк Карлсбад Каверни, разгледница во Ново Мексико Свеж
Национален парк Карлсбад Каверни, разгледница во Ново Мексико

Џиновски и близнаци куполи Национален парк Карлсбад Каверни, Н.М Поштенска користена година : Неискорис

DEN 159.68
Разгледница во Мидлтаун, Охајо Свеж
Разгледница во Мидлтаун, Охајо

Вистинска фотографија визба од компири Мидлтаун, Охај Поштенска користена година : 1933 Одделение 2...

DEN 255.84
Мостови во Newујорк, разгледница во Newујорк Свеж
Мостови во Newујорк, разгледница во Newујорк

Мост Квинсборо Мостови на Newујорк, .ујорк Поштенска користена година : 1911 година Одделение 3 светло поште

DEN 2.67
Nsонсон Сити, разгледница во Тенеси Свеж
Nsонсон Сити, разгледница во Тенеси

Средно училиште „Наука Хил“ Nsонсон Сити, ТН Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 223.84
Чикаго, разгледница на Илиноис Свеж
Чикаго, разгледница на Илиноис

Sears, Roebuck & Co Chicago, IL Поштенска користена година : Неискористено Одделение : 2 Редовна големина приближно 3 1

DEN 175.84
Нотингем, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија Свеж
Нотингем, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија

Роџерс слета Павтакавеј Езеро Нотингем, вистинска фотографија Поштенска користена година : Неискорист�

DEN 2.33
Сент Луис, разгледница во Мисури Свеж
Сент Луис, разгледница во Мисури

Музеј за уметност, шумски парк Сент Луис, МО Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1...

DEN 127.84
Гутрие, разгледница во Оклахома Свеж
Гутрие, разгледница во Оклахома

Ноби Авенија Гутрие, ок Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина прибли�

DEN 2.67
Сиракуза, разгледница во Newујорк Свеж
Сиракуза, разгледница во Newујорк

Пошта Сиракуза, .ујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 2 Редовна големина приближ�

DEN 2.67
Пледмонт Спрингс, разгледница во Калифорнија Свеж
Пледмонт Спрингс, разгледница во Калифорнија

Јапонски чајни градини Пледмонт Спрингс, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Оддел�

DEN 1.67
Диксвил Нотч, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија Свеж
Диксвил Нотч, разгледница во Newу Хемпшир вистинска фотографија

Табела за табели со балсами Диксвил Ноч, НХ вистинска фотографија Поштенска користена година : Неискори

DEN 319.84
Ојстер Беј, разгледница во Yorkујорк Свеж
Ојстер Беј, разгледница во Yorkујорк

Хол Рајнхам Ојстер Беј, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Одделение 1 Редовна големина

DEN 0.67
Broadalbin, разгледница во Yorkујорк Свеж
Broadalbin, разгледница во Yorkујорк

Епископска капела Широкалбин, .ујорк Поштенска користена година : 1909 Одделение 4 Редовна големина прибл

DEN 3.33
Плимут, разгледница во Вермонт Свеж
Плимут, разгледница во Вермонт

Дечко дом на претседателот Кулиџ Плимут, vt Поштенска користена година : 1924 Одделение : 1 Редовна големина

DEN 431.84
Здруженија на разгледници на бродовите на Titanic Ship Свеж
Здруженија на разгледници на бродовите на Titanic Ship

Titanic Ship испраќа разгледници за разгледници Поштенска користена година : Неискористено Одделение 4 Мног�

DEN 1505.60