Заменски конектор на лактот Конектор за склопување на лактот Вентилатори за респиратори за ресмедана мираж и назална стража

Заменски конектор на лактот Конектор за склопување на лактот Вентилатори за респиратори за ресмедана мираж и назална стража

DEN 0.33

Свеж

Достапно.

Помогнете да ги поврзете назалниот чувар и цревото, намалувајќи го влечењето на носната гарда, важен додаток. Направете ја вашата машина за дишење назална чувар и средство за чистење на црева по редовна замена, донесете ја погодноста. Погодно е за назална стража на Mirage FX, совршено вклопување, лесен за инсталирање и отстранување, многу практично. Лесна тежина и во мала големина, лесна за чување и носење, совршено за дома и професионална употреба. Направено од висок квалитет на пластичен материјал, еколошки и нетоксичен, цврст и отпорен на абење, безбеден и лесен за употреба. Спецификација : Состојба : 100% сосема нова ставка Тип : Материјал на лактот : Пластичен опсег на примена : Погоден за Res Med Mirage FX Nasal Guard Packest : 1 x назален чувар на лактот.

Condition: 100% Brand New Item Type

Избор на клиенти

5 парчиња носна подлога поставена за стража за лице Силиконски гел подлога за нос на носната подлога за дишење додатоци за замена Свеж Попустот
Замена на ResMed Quattro Headgear - Овозможува голема поддршка додека е цврста и удобна - стандард Свеж
Замена на ResMed Quattro Headgear - Овозможува голема поддршка додека е цврста и удобна - стандард

Неколку области за прилагодување : Обезбедува најудобно вклопување и запечатување Подготвено за носењ�

DEN 912.00
Liners Mask Snugz CPAP: Машината што може да се перат, со највисоки назални маски, пакет од 2 трае 90 дена Свеж
Liners Mask Snugz CPAP: Машината што може да се перат, со највисоки назални маски, пакет од 2 трае 90 дена

65% полиестер, 30% најлон, 5% спандекс Влажната влага, ткаенината без латекс ги намалува бучните протекувањ�

DEN 1.00
ResMed 62756 Quattro Air Headgear, стандард Свеж
ResMed 62756 Quattro Air Headgear, стандард

CPAP Апнеа за спиење Спијте подобро Земја на потекло : Сингапур Quattro Air Heardgear (стандард) Во Res Med веруваме дек�

DEN 1.00
Појасен појас Свеж
Појасен појас

Висококвалитетна ткаенина со природни влакна усвојува технологија за врзување на топлина, без вкус и п�

DEN 1.67
Глава за не -педијатриски назален CPAP маска голема Свеж
Глава за не -педијатриски назален CPAP маска голема

Оваа глава е компатибилна со вашата маска за педијатриски CPAP на Nonny Со четири точки на приврзаност, како

DEN 559.20
Resplabs CPapWraps компатибилен со ResMed AirSense 10 Machine Свеж
Resplabs CPapWraps компатибилен со ResMed AirSense 10 Machine

Ве покануваме да го направите CPAP едноставен Како регистрирани респираторни терапевти и основачи на Respla

DEN 159.84
Impresa 2 за замена на пакувања, компатибилен со ResMed AirFit ™ F20 Nasal Pillow CPAP маска Свеж
Impresa 2 за замена на пакувања, компатибилен со ResMed AirFit ™ F20 Nasal Pillow CPAP маска

Компатибилен Брзо заменете го вашиот стар носат Res Med Brand Air Fit F20 Голем каиш за CPAP со оваа компатибилна ле�

DEN 3.00
CPAP Медицински предупредување Опрема за багаж - Рачка со грижа, ДОТ и АЦАА Регулатива Количина Свеж
CPAP Медицински предупредување Опрема за багаж - Рачка со грижа, ДОТ и АЦАА Регулатива Количина

TSA препорачува, но не бара, вашите лекови да бидат обележани за да го олеснат безбедносниот процес...

DEN 3.33
ResMed Mirage Quattro Pushion и CLIP - само за замена на маска и клип само - X -мал Свеж
ResMed Mirage Quattro Pushion и CLIP - само за замена на маска и клип само - X -мал

Двојни wallsидови : внатрешен поддржувачки слој за стабилност; Надворешна мембрана за да се намалат проте�

DEN 3.00
Вода комора када за овлажнител на сонувачот на Филипс Респериника - 1122520 Свеж
Вода комора када за овлажнител на сонувачот на Филипс Респериника - 1122520

Код за надомест на HCPCS : A7046 Вклучено во полето : Рајс ментална комора за вода (верзија R3) Бренд : Resprionics Код

DEN 111.68
Импреса 2-пакувања за замена на главата за замена само компатибилни со ResMed Swift FX CPAP назална перница маска Свеж
Импреса 2-пакувања за замена на главата за замена само компатибилни со ResMed Swift FX CPAP назална перница маска

Вклучено : Само задните ленти 2 FSA / HSA Подобни ленти за глава CPAP компатибилни со Res Med Swift FX Ова е само сина

DEN 190.40