SASHIKO претходно печатен семплер - QH Текстил - Темари топки - SC0021-04W - Бело

SASHIKO претходно печатен семплер - QH Текстил - Темари топки - SC0021-04W - Бело

DEN 1.00

Свеж

Достапно.

Пред-печатен семплер на Сашико со линии за зашивање за миење. Дизајн на топката Темари. Зашијте се во една боја или неколку различни бои за додадена декорација. 12 "x 12" завршена големина. 100% памук. Не е потребно обрач или табела. Само зашијте се на претходно печатените линии за шиење. Користете за wallидни завеси, врвот на перницата, ватенка плоштад, декорација на маса и повеќе. Проверете го нашиот голем избор на теми од Сашико за вашите проекти во Сашико. Бесплатна испорака на нарачки во САД од 50 долари и повеќе. Примероците од претходно печатени од Сашико имаат линии за зашивање за миење. Не минувајте пред. 100% памук - завршена големина приближно 12 "x 12". *** Дизајнот е отпечатен на една половина од примерокот. Можете да залепите низ двата слоја за малку потешка ткаенина ако ја користите за ватенка плоштад или перница и да додадете своја поддршка. Или можете да залепите преку еден слој и да го користите приложеното парче како поддршка. Во Јапонија, примероците се зашиени низ двата слоја, се залепуваат и се користат за чајни крпи или украси за маса. *** Сашико е толку лесен за правење - толку многу забавно! Само зашијте се на преиспитаните линии за шиење. Не е потребен обрач или табела. Ако претходно не сте го направиле Сашико, ве молиме известете ни дали ви треба лист за упатства. *** Меѓународни клиенти Забележете : Даноците, должноста и другите такси не се собрани. Овие може да бидат должни и плаќаат од вас за време на испорака.

Избор на клиенти

Apdty 731367 Собрание на вентилаторот на кондензаторот, нели Свеж
Apdty 731367 Собрание на вентилаторот на кондензаторот, нели

Ги исполнува или надминува спецификациите на OEM ФОРМАТА ФОРМА И ФОРМАТ И ФУНКЦИЈА Натпреварувачки вози�

DEN 3.33
Димензии 71-01546 Верувајте во вашите соништа Комплет за цветни везови, 10 x 12 Свеж
Димензии 71-01546 Верувајте во вашите соништа Комплет за цветни везови, 10 x 12

Верувајте за комплет за везови вклучува (1) поставена прегледна нишка, (1) печатена црна памучна ткаенина,

DEN 0.33
СДГ -табела екранот класични украси на екранот до лидерите и старешините за дар Свеж
СДГ -табела екранот класични украси на екранот до лидерите и старешините за дар

Применливи сцени Дневен подарок Тип на декорација : Десктоп декорација Функција Функција Домашни додат

DEN 2.33
Пејзажи на комплет за игла на Hudemas комплетни со печатено платно и навои 9x12 инчи Свеж
Пејзажи на комплет за игла на Hudemas комплетни со печатено платно и навои 9x12 инчи

Комплет за игла Вклучува памучна нишка, 14 мрежни платно светло печатено во целосна боја, игла и едностав

DEN 184.00
12 -женски дизајн на дизајнер - 12 колекција на вијали за парфеми Свеж Попустот
12 -женски дизајн на дизајнер - 12 колекција на вијали за парфеми

✓ Количина : 12 / опсег од 0,03 мл до 0,06 мл ✓ Бонус : 1 случаен примерок од мириси со висок крај ✓ ампули озна

DEN 415.84
Лилози секси подлога со едно рамо бикини високо сечење бразилски костим за капење сет 2 парчиња Свеж
Лилози секси подлога со едно рамо бикини високо сечење бразилски костим за капење сет 2 парчиња

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот 80% најлон, 20% спандекс Увезени Прит�

DEN 383.68
Комплет за цвеќиња на уметнички иглички од Деб Ајзман Свеж
Комплет за цвеќиња на уметнички иглички од Деб Ајзман

Комплет за игла Живописна боја на висококвалитетно моно лукс игла на платно 12 "x 12" 14 мрежни моно луксузн�

DEN 2112.00
Долги фиоки за жените на Индера-над-меки термички Свеж
Долги фиоки за жените на Индера-над-меки термички

100% памук Увезени Машинско миење Сигурно задржување на топлината : Направено од средна тежина, ткаенина �

DEN 207.84
Cabilock 2 парчиња преносно шише шампон контејнер за патување со големина лосион силиконски контејнери Свеж
Cabilock 2 парчиња преносно шише шампон контејнер за патување со големина лосион силиконски контејнери

Силикон Контејнер за лосион за патувања : Тие можат да носат крем, течен сапун, детергент или нешто друго

DEN 191.36
Duoewei Ruffle Bandeau Bandeau Bikini Bikini Cra Cra Spicking Swimsuit Set Push Up Women Beach Бикини за пливање сини бикини Свеж
Duoewei Ruffle Bandeau Bandeau Bikini Bikini Cra Cra Spicking Swimsuit Set Push Up Women Beach Бикини за пливање сини бикини

100% полиуретан 【Подароци за жени】 Летна голема промоција ✔✔buy 1 добијте 5% АНТС панталони женски ситни п

DEN 271.84
Angsuttc outенски 2 парчиња облека со долг ракав со целосен патент со качулка и панталони поставени тренерки Свеж
Angsuttc outенски 2 парчиња облека со долг ракав со целосен патент со качулка и панталони поставени тренерки

Повод : Јакна и панталони поставени за жени се погодни за секојдневно, слободно време, активна облека, ул

DEN 239.84