Дебел диск Kumihimo со јасна рачка на ерго и 8 пондерирани бобини, 6 инчен диск со двојна густина, ергономска рачка и 1 7/8 пондерирана монистра на бобини

Дебел диск Kumihimo со јасна рачка на ерго и 8 пондерирани бобини, 6 инчен диск со двојна густина, ергономска рачка и 1 7/8

DEN 399.20

Свеж

Достапно.

Дебел диск со двојна густина за Кумихимо со ергономска рачка. Диск од пена е со дијаметар од 6 "и дебелина од 3/4 инчи. Плус 8 пондерирани бобини (BOB1 W) со дијаметар 1 7/8". Пондерираните бобини се одлични за да ја зголемат напнатоста на жиците. Исчистената рачка на ерго го олеснува плетенката подолго, бидејќи го олеснува заморот. Оваа рачка ќе одговара на сите ваши дискови за пена од Beadsmith Kumihimo, освен плоштадот и мини. Упатства за печатење во боја со проекти што треба да се направат. Кумихимо е толку забавен, можете да направите проект за помалку од еден час!. Бренд на мониста-Квалитетна конструкција! Сликата за виолетова рачка е само за илустративна намена, добивате јасна рачка. Дебел диск со двојна густина за Кумихимо со ергономска рачка. Диск од пена е со дијаметар од 6 "и дебелина од 3/4 инчи. Плус 8 пондерирани бобини (BOB1 W) со дијаметар 1 7/8". Пондерираните бобини се одлични за да ја зголемат напнатоста на жиците. Исчистената рачка на ерго го олеснува плетенката подолго, бидејќи го олеснува заморот. Оваа рачка ќе одговара на сите ваши дискови за пена од Beadsmith Kumihimo, освен плоштадот и мини. Упатства за печатење во боја со проекти што треба да се направат. Кумихимо е толку забавен, можете да направите проект за помалку од еден час!. Бренд на мониста-Квалитетна конструкција! Сликата за виолетова рачка е само за илустративна намена, добивате јасна рачка. Дебела двојна густина кумихимо -дискови, 6 "во дијаметар и 3/4" дебел плус 8 пондерирани бобини и чиста пластична рачка на куми. Овој иновативен додаток на Kumihimo помага да се намали замор на рацете за да можете да плетенка подолго и побрзо! Шупната пластична рачка Куми се вклопува безбедно во вклучениот тркалезен диск Kumihimo и ви овозможува да го држите и да го ротирате дискот со едната рака додека ги преместувате нишките со другата. Дискот ќе ги држи нишките цврсто додека плетенка. Пакетот вклучува основни инструкции за плетенка и проекти внатре. Рачката е јасна за да можете да ја видите вашата работа. Плус 8 пондерирани бобини кои се многу корисни кога плетеат со монистра или жица или за кој било кабел на кој му е потребна дополнителна напнатост.

Избор на клиенти

Околу бобинот поминете го жешкото јадење ptrn Свеж
Околу бобинот поминете го жешкото јадење ptrn

Околу бобинот поминете ја шемата на жешкото јадење Околу Бобин поминете ја шемата за топло јадење корпи

DEN 0.67
50 парчиња Бобини За Машина За Шиење-Еоехро, Са156 Бобин, 15ј бобини, Бобини Класа 15, Машини За Шиење Бобини, Додатоци За Шиење, Свеж Попустот
Бобин случај за пејач 7043 7050 9130 9133 9137 9240 9408 9416 9420 9423 9430 9444 9900 Свеж
Бобин случај за пејач 7043 7050 9130 9133 9137 9240 9408 9416 9420 9423 9430 9444 9900

Ова е сосема нов висок квалитет на случајот со Бобин, дел # 314662001 Алтернативни броеви на делови : 383913002...

DEN 2.67
JCBiz 12pcs 55mm пластична количка бела бобин празни количини за лента со жица жица жица Бобин кабел јажиња Свеж
JCBiz 12pcs 55mm пластична количка бела бобин празни количини за лента со жица жица жица Бобин кабел јажиња

Центарот на овие дрвени колички е перфориран, кој можете да го користите за да го поправите или зголемит

DEN 1.00
25 Бобини Пластика за пејач 8770 9910 9920 9940 9960 квантен стилист + Свеж
25 Бобини Пластика за пејач 8770 9910 9920 9940 9960 квантен стилист +

Овие се нова пластична класа 15 Бобини # 81348 Алтернативни броеви на делови 301141006, 128478001, 416534101, 6864, 6862, 81348451, 74

DEN 190.40
Бренд CKPSMS - 1SET KP -19220 110V СМАРТ ДИГИТАЛНА ДИГИТАЛ БОБИН ВИДЕР за 6мм дијаметар на дупки Бобинс Универзален Свеж
Бренд CKPSMS - 1SET KP -19220 110V СМАРТ ДИГИТАЛНА ДИГИТАЛ БОБИН ВИДЕР за 6мм дијаметар на дупки Бобинс Универзален

1 SET 110 V Нов паметен дигитален дисплеј Bobbin Winder Mini Machine и Thread Stand за домаќинства или индустриска машина за ш�

DEN 815.84
Паксоу 50 парчиња машина за шиење бобини со случај за брат пејач Јаноме Свеж
Паксоу 50 парчиња машина за шиење бобини со случај за брат пејач Јаноме

Она што го добивате 50 парчиња транспарентни пластични бобини, два случаи и две мерни ленти Стандардна г

DEN 2.00
Sewpee 12 парчиња бобини за машина за шиење Кенмор - одговара на пејачот, брат, машини за шиење Вавилок и Јаноме Свеж
Sewpee 12 парчиња бобини за машина за шиење Кенмор - одговара на пејачот, брат, машини за шиење Вавилок и Јаноме

Оригинална класа на канафе 15 бобини 12 парчиња Се вклопува во Кенмор, пејач, брат, Вавилок, Пфаф и Јаном (н

DEN 2.33
МЕД Бобини Замена За Бернина 7 Серија Вклучува 710 720 750 770 780 790 Свеж
МЕД Бобини Замена За Бернина 7 Серија Вклучува 710 720 750 770 780 790

Бобини за 7 Серија 0334365400 За модели на машини За шиење Бернина : 500e, 540, 570 QE и 590e, 700e, 710, 720, 750 QE, 770 QE, 780 и 790...

DEN 1102.40
Носител на куќиште за шиење на бобин за Kenmore 158.1110, 158.11101, 158.12551 Свеж
Носител на куќиште за шиење на бобин за Kenmore 158.1110, 158.11101, 158.12551

Носител на случаи на Бобин 158.10101 117.591 158.12551 158.14401 Носител на случаи на Бобин 158.10101 117.591 158.12551 158.14401 Bobbin Case Hold

DEN 3.33
Замена на случајот во Бобин за машина за шиење 31-29 - Компатибилен со пејачот 62740 Свеж
Замена на случајот во Бобин за машина за шиење 31-29 - Компатибилен со пејачот 62740

Замена на компонентите на Upstart Компоненти за пејачката 3129 машина за шиење Лесно за замена и употреба, на�

DEN 1.00