GRIP6 Мерино волна чорапи за жени | Чорапи за пешачење волна

GRIP6 Мерино волна чорапи за жени | Чорапи за пешачење волна

DEN 304.00

Свеж

Достапно.

Не само што ја фаќа влагата, туку се збогуваме со смрдливите чевли и стапала. Волна е супер храна на текстил. Една главна причина зошто решивме да ги направиме нашите чорапи надвор од волна е тоа што лесно е локално извори. Пронаоѓањето на точната мешавина на предиво од волна и работењето надвор од дизајнот беа потребни месеци. Некои луѓе прават крстозбори, GRIP6 ги решава и ги усовршува предизвиците на американското производство со водечките принципи на квалитет, лична одговорност и услугата, за да ви ги донесат најдобрите производи на пазарот. Ние развивме одлични односи со ранкерите кои го обезбедуваат изворот на нашата волна. Совршен чорап на глуждот-овие висококвалитетни женски волна чорапи се вклопуваат удобно над просечниот чевли за трчање и десно во согласност со работ на чизми со низок хикер, што значи дека овој чорап треба да биде вашиот чорап за секојдневно носење со години до години Дојди. Машинско миење. Патувањето од оригиналниот концепт до ова чудо на модерно производство на обувки беше секако предизвик. Но, градењето е она што сакаме да го правиме. Сакавме да создадеме удобност што може да трае со години и години. Како и сите одлични креации, треба да изгледа и да се чувствува без напор. Самите волна влакна се екстремно силни и еластични, давајќи непосредна затегната, сепак поддржувачка удобност што трае. Веќе се здруживме со Алберт Вајлд, ранчер со овци од 6 -та генерација, за да создадеме и управуваме станица за тестирање на волна токму тука во Јута. Овој настој ќе обезбеди квалитетот на волната да продолжи да се зголемува не само за производите GRAP6, туку и за многу други производи од волна низ Америка. Како и да е, не сме многу добри во крстозбор. Rocky Mountain Merino волна - фино микрон rambouillet мерино волна, извори во САД, ги прави овие женски волни чорапи удобни. Нашиот сопствен господар на чорапи, Касиди Кис, ја помина минатата година и половина стана наш експерт за изградба и производство на чорапи. Материјал со висок степен - 36% волна, 58% најлон, 6% еластична - оваа комбинација на волна, најлон и еластична е идеална за одржување на придобивките од волна - губење, дишење, истегнување и изолација додека се собираат во придобивките од најлон и еластична - имено зголемена издржливост и поврат на материјалот.

Избор на клиенти

ГРИП6 Волнени Чорапи Менс | Лесни Волнени Планинарски Чорапи | Оверленд Портокал Свеж
ГРИП6 Волнени Чорапи Менс | Лесни Волнени Планинарски Чорапи | Оверленд Портокал

Не само што ја фитил влагата, туку и збогум на смрдливите чевли и стапала Горната нога е плетена со рамен

DEN 243.20
Свифтвик-АСПИРАТ Нула Трчање Чорапи, Велосипедизам Чорапи, Компресија Одговара Свеж
Свифтвик-АСПИРАТ Нула Трчање Чорапи, Велосипедизам Чорапи, Компресија Одговара

55% Најлон / 40% Олефин / 5% Спандекс Машинско Перење МАКСИМАЛНО УПРАВУВАЊЕ со ВЛАГА и ПОТ : Нашето Олефинско

DEN 3.33
Машката Екипа НА ЦЕП Ги Намали Атлетските Перформанси Чорапи За Трчање - Чорапи Со Средно Сечење Свеж
Машката Екипа НА ЦЕП Ги Намали Атлетските Перформанси Чорапи За Трчање - Чорапи Со Средно Сечење

87% Полиамид, 13% Еластан Увезени Машинско Перење ЦЕП Орто+ Ахил Поддржува Кратки Чорапи користете паметни

DEN 1.67
Инџинџи Женски Работи Лесни Чорапи Без Шоу Свеж
Инџинџи Женски Работи Лесни Чорапи Без Шоу

32% Кулмакс / 63% Најлон / 5% Ликра Увезени Машинско Перење Жените специфични се вклопуваат Од Инџињи...

DEN 196.48
Свифтвик-ПЕРФОРМАНСИ ДВЕ Работи &засилувач; Велосипедизам Чорапи, Брзо Сува, Перница Екипажот Чорапи Свеж
Свифтвик-ПЕРФОРМАНСИ ДВЕ Работи &засилувач; Велосипедизам Чорапи, Брзо Сува, Перница Екипажот Чорапи

Спандекс Произведено во САД и Увезено Машинско Перење МАКСИМАЛНО УПРАВУВАЊЕ со ПОТ и ВЛАГА Нашето Олеф

DEN 239.84
торлос унисекс-возрасни Улхх Тенка Перница Ултра Лесни Пешачки Екипаж Чорапи Свеж
торлос унисекс-возрасни Улхх Тенка Перница Ултра Лесни Пешачки Екипаж Чорапи

75% Торвик Кул Полиестер, 17% Најлон, 8% Еластична Произведено во САД Нема затворање затворање Машинско Пер�

DEN 3.00
Neузил 2022 не лизга јога чорапи за жени, залепи чорапи со перница за Пилатес Баре балетска танцова болница Свеж
Neузил 2022 не лизга јога чорапи за жени, залепи чорапи со перница за Пилатес Баре балетска танцова болница

80% памук, 13% полиестер, 7% спандекс Увезени Машинско миење Додадете удобност на вашите чекори : Идеално за

DEN 271.84
Ултра -светлосна екипа на машката машка екипа со перничиња со перница -со перница - Свеж
Ултра -светлосна екипа на машката машка екипа со перничиња со перница -со перница -

48% мерино волна, 47% најлон, 5% ликра спандекс Направени во САД или увезени Повлечете го затворањето Машинс

DEN 335.20
JDQ Глуждот компресија чорапи-15-20mmHg &засилувач; 20-30mmHg Ниско Намалување На Атлетски Трчање Чорапи за жени &засилувач; Свеж
Doovid Toddler Slouch Cops Chopse High Cods Kids Moys Девојки Памук со долги екипаж чорапи Свеж
Doovid Toddler Slouch Cops Chopse High Cods Kids Moys Девојки Памук со долги екипаж чорапи

Различни начини на носење покажуваат различни стилови и донесуваат различни мода Подарок : Бојата со сл

DEN 3.00
Маршаре Момчиња/Девојки Ниски Памучни Чорапи Деца Беспрекорни Училишни Чорапи 6 Пакувања 3Т-14 Години Свеж
Маршаре Момчиња/Девојки Ниски Памучни Чорапи Деца Беспрекорни Училишни Чорапи 6 Пакувања 3Т-14 Години

Чешлан Памук Машинско Перење Висок Квалитет : Маршаре Деца Чорапите Со Низок Крој се направени од чешла�

DEN 2.67
Инсекти Штит Голф И Спортски Чорапи Свеж
Инсекти Штит Голф И Спортски Чорапи

Одбијте комарци, крлежи, мравки, муви, чигери и мушички Епарегистриран перметрин отвратителен вграден в

DEN 175.20
Зипериорна отворена пети 15-20 mmHg компресија Бела морнарица сива внатре во нозете Зипер чорапи Свеж
Зипериорна отворена пети 15-20 mmHg компресија Бела морнарица сива внатре во нозете Зипер чорапи

1520 mm Hg Одделение за компресијаОбезбедува компресија од 1 степен 1520 mm Hg, одлично за циркулација на нозете

DEN 1.00
Соф Единствени Девојки Удобност Мода Не-шоу Глуждот Младински Чорапи, Виножито, ЕДНА Големина НАС Свеж
Соф Единствени Девојки Удобност Мода Не-шоу Глуждот Младински Чорапи, Виножито, ЕДНА Големина НАС

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 2.00
Smartwool Women's Womene Everyday No Show 2-пакет Свеж
Smartwool Women's Womene Everyday No Show 2-пакет

60% мерино волна / 36% најлон / 2% рециклиран најлон / 2% еластан Направено во САД Повлечете го затворањето...

DEN 432.00
Thorlos JMX максимален перничен глужд за трчање Свеж
Thorlos JMX максимален перничен глужд за трчање

85% акрилик, 14% најлон, 1% еластичен Направени во САД или увезени Нема затворање на затворање...

DEN 255.84
Skefoli Cat Paw Cops, 5 пара чорапи со мачки за девојки за жени пријатни нејасни мачки нозе чорапи Свеж
Skefoli Cat Paw Cops, 5 пара чорапи со мачки за девојки за жени пријатни нејасни мачки нозе чорапи

Руно Увезени Поставена од руно Машински миење И овие Божиќни чорапи за лизгање се со една големина, за н�

DEN 1.33
Bestag 5 пара слатки кучиња за вез за кучиња женски чорапи каваи животински везени чорапи на глуждот за жени Свеж
Bestag 5 пара слатки кучиња за вез за кучиња женски чорапи каваи животински везени чорапи на глуждот за жени

Памук Увезени Машинско миење Одличен избор на подароци : Со најсоодветен дизајн со една големина (911), ов�

DEN 1.00
Comodo Mens Cooling Cops Cods за лето дише CoolMax чорапи за чизми Свеж
Comodo Mens Cooling Cops Cods за лето дише CoolMax чорапи за чизми

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 431.84
Машки Велосипедски Чорапи Унисекс Дише Спортски Трчање Трекинг Атлетски Кошаркарски Чорапи Свеж
Машки Велосипедски Чорапи Унисекс Дише Спортски Трчање Трекинг Атлетски Кошаркарски Чорапи

Најлон Увезени Машинско Перење Изработен од висококвалитетен најлонски материјал,мек,дише,удобен, хиг�

DEN 223.84