Тарот FY680 3K јаглеродни влакна Целосно преклопување Hexacopter 680mm FPV Aircraft UFO рамка 6-оски DIY Drone Drone Airframe комплет TL68B01

Тарот FY680 3K јаглеродни влакна Целосно преклопување Hexacopter 680mm FPV Aircraft UFO рамка 6-оски DIY Drone Drone Airframe

DEN 2399.84

Свеж

Достапно.

Tarot FY680 TL68 B01 го усвои јаглеродното влакно од Торај 3К. Целосниот сет на решетката тежи само 600 грама. Наменето за корисници со високи барања за преносливост. Особено одговара да се направи надзор, далечинско сензори. Патрола на кабелската линија, мониторинг на фарма. Прирачник за производи : Јапонија Торај 3К јаглеродни влакна ткаени ткаени јаглеродни влакна и 3 K шуплива чиста јаглеродна влакна цевка за јаглеродни влакна (не 3 K стаклена јаглеродна цевка) Целосна обработка на ЦПУ, стандардите за дизајн се повисоки од слични производи, а целата решетка тежи само 600 грама. Комплетно преклопен дизајн, дизајниран за корисници со високи барања за преносливост, особено погоден за набудување, далечинско сензори, мапирање, воздушна извидување, набудување на пожарникарско поле, истражување на живот, кабелски инспекција, мониторинг на фарма, итн., Кои имаат високи барања за перформанси и опрема за мобилни телефони и опрема оптоварување Не е големо и бара повеќе области за апликација за воздушниот простор. (За детални спецификации, погледнете го описот на поврзани додатоци.) Препораки за конфигурација : Дијаметар на меѓуоскино растојание 680мм, 300 W лесен диск мотор 10-13 инчен мотор без четка за јаглеродни влакна : 2212/2216/2814 серија производи 880-1000kv 2000mha 3-4s батерија тарот 500 надворешно тота / црно-засилен TL2647 20-30 A без четка ESC со средно оптоварување (како што е мала дигитална камера, мала единечна електрична камера, итн.), Погодна за најразлична воздушна фотографија со мала површина (фотографија, видео) и Системот на подземната станица може да постигне различни задачи за светло оптоварување. Спецификации : Мала налепница за вода × 1 Поставете налепница со средна вода × 2 Постави прирачник × 1 FY680 со целосна лента со шест оски на авионите [чиста верзија на јаглеродна цевка] × 1 Поставете тежина : 600g.

Избор на клиенти

X8SE 2020 CAMERADRONE 4K 8KM CAMEAMER DRONE додаток за додаток 3 оска целосен дрон Постави RTF со батерија со далечински управувач Свеж
X8SE 2020 CAMERADRONE 4K 8KM CAMEAMER DRONE додаток за додаток 3 оска целосен дрон Постави RTF со батерија со далечински управувач

1 Со преклопен и преносен дизајн, дронот е лесен за носење 2 3оска Механички гимбал : Комбинира мала тежин�

DEN 9279.20
Mookeenone мала големина лесна батерија на батеријата на батеријата опашка за додатоци за беспилотни летала DJI Avata Свеж
Xiaokeke мини беспилотни летала за деца или возрасни, RC Drone со 4K HD камера, преклопен RC Quadcopter со фото/видео за гест, Свеж
Xiaokeke мини беспилотни летала за деца или возрасни, RC Drone со 4K HD камера, преклопен RC Quadcopter со фото/видео за гест,

4 K камера : Вградена камера со резолуција од 4 K HD и 120 агли, поседува одлична оптичка изведба, висока транс

DEN 1023.84
Поправете ги собранието на куќиштето за куќиште за куќиште Оригинални делови за резервни делови на додатоци на DJI Свеж
Csyanxing на отворено носење торба за складирање кутија за амортибер чанта за додатоци за беспилотни летала DJI Avata Свеж
Замена на црна рака за слетување на раката АРМ АРМ АДЕРСКИ ЗА DJI FPV Свеж
Замена на црна рака за слетување на раката АРМ АРМ АДЕРСКИ ЗА DJI FPV

Направени од високо квалитетни материјали сигурни и издржливи за употреба Замена на предните раце за RC

DEN 767.20
Паметен дрон - 23 “ Свеж
Паметен дрон - 23 “

Дрон 23 "(камера со висока резолуција со 8 MP) Дрон 23" (камера со висока резолуција со 8 MP) 23 "дрон, камера со в

DEN 3.00