Тарот FY680 3K јаглеродни влакна Целосно преклопување Hexacopter 680mm FPV Aircraft UFO рамка 6-оски DIY Drone Drone Airframe комплет TL68B01

Тарот FY680 3K јаглеродни влакна Целосно преклопување Hexacopter 680mm FPV Aircraft UFO рамка 6-оски DIY Drone Drone Airframe

DEN 2399.84

Свеж

Достапно.

Tarot FY680 TL68 B01 го усвои јаглеродното влакно од Торај 3К. Целосниот сет на решетката тежи само 600 грама. Наменето за корисници со високи барања за преносливост. Особено одговара да се направи надзор, далечинско сензори. Патрола на кабелската линија, мониторинг на фарма. Прирачник за производи : Јапонија Торај 3К јаглеродни влакна ткаени ткаени јаглеродни влакна и 3 K шуплива чиста јаглеродна влакна цевка за јаглеродни влакна (не 3 K стаклена јаглеродна цевка) Целосна обработка на ЦПУ, стандардите за дизајн се повисоки од слични производи, а целата решетка тежи само 600 грама. Комплетно преклопен дизајн, дизајниран за корисници со високи барања за преносливост, особено погоден за набудување, далечинско сензори, мапирање, воздушна извидување, набудување на пожарникарско поле, истражување на живот, кабелски инспекција, мониторинг на фарма, итн., Кои имаат високи барања за перформанси и опрема за мобилни телефони и опрема оптоварување Не е големо и бара повеќе области за апликација за воздушниот простор. (За детални спецификации, погледнете го описот на поврзани додатоци.) Препораки за конфигурација : Дијаметар на меѓуоскино растојание 680мм, 300 W лесен диск мотор 10-13 инчен мотор без четка за јаглеродни влакна : 2212/2216/2814 серија производи 880-1000kv 2000mha 3-4s батерија тарот 500 надворешно тота / црно-засилен TL2647 20-30 A без четка ESC со средно оптоварување (како што е мала дигитална камера, мала единечна електрична камера, итн.), Погодна за најразлична воздушна фотографија со мала површина (фотографија, видео) и Системот на подземната станица може да постигне различни задачи за светло оптоварување. Спецификации : Мала налепница за вода × 1 Поставете налепница со средна вода × 2 Постави прирачник × 1 FY680 со целосна лента со шест оски на авионите [чиста верзија на јаглеродна цевка] × 1 Поставете тежина : 600g.

Избор на клиенти

Стак на контролор на летање F722 FPV и 45A 4IN1 ESC 3-6S 30,5 mm за FPV RC Drone Freestyle Racing Quadcopter Свеж
Стак на контролор на летање F722 FPV и 45A 4IN1 ESC 3-6S 30,5 mm за FPV RC Drone Freestyle Racing Quadcopter

Поддржете го SBCRSF, IBSBXBSupport 3.3 V Spektrum Satellite Receiver, стандардниот влез на приемникот е UART1 (можете да го зачувате

DEN 1.67
FPV RC делови XF Model XF5806 5.8G 40CH 25/100/200/400MW Префрлен видео FPV Transmiter VTX за FPV Racing RC Drone Свеж
FPV RC делови XF Model XF5806 5.8G 40CH 25/100/200/400MW Префрлен видео FPV Transmiter VTX за FPV Racing RC Drone

FPV RC делови XF Model XF5806 5.8 G 40 CH 25 / 100 / 200 / 400 MW Префрлен видео FPV Transmiter VTX за FPV Racing RC Drone FPV RC делови XF Model XF5806 5.8 G 40 C

DEN 200.00
Gardtok Mini 3 Pro Gimbal Protector Cover, држач за пропелери и филтри за долга изложеност за додатоци за DJI Mini 3 Pro Drone Свеж
Gardtok Mini 3 Pro Gimbal Protector Cover, држач за пропелери и филтри за долга изложеност за додатоци за DJI Mini 3 Pro Drone

【Специјален дизајн】 Специјално дизајниран за DJI Mini 3 Pro Drones, ние се фокусираме на правење додатоци на DJI �

DEN 3.00
DroneAnt ™ ДРОНСКИ РАНДЕРСКИ ОКТА-ЕЛЕМЕНТ ОМНИДИРЕКЦИЈАЛНА АНТЕНА СЕТ ВИСТИНСК Свеж
DroneAnt ™ ДРОНСКИ РАНДЕРСКИ ОКТА-ЕЛЕМЕНТ ОМНИДИРЕКЦИЈАЛНА АНТЕНА СЕТ ВИСТИНСК

Го зголемува опсегот на работа на вашиот дрон Сите бендови со беспилотни летала ги поддржаа ширум свето

DEN 1.33
Тркалачки дрон 4к Свеж
Тркалачки дрон 4к

Вклучен пакет : 1 x S101 RC Quadcopter 1 x Transmiter 1 x 3,7 V 500m Ah LIPO батерија (може да се избере количина на батерија кога н�

DEN 0.67
QaqqVQ дрон со камера 4K HD FPV во живо видео, RC Quadcopter Helicopter за деца и возрасни, двојна камера, одржување на надморска Свеж
QaqqVQ дрон со камера 4K HD FPV во живо видео, RC Quadcopter Helicopter за деца и возрасни, двојна камера, одржување на надморска

Ремонт на растојание : 100 метри Пакуван : дрон1 Remote Control1 Rechargable Battery1 кабел за полнење1 ▲ Отворете го летот �

DEN 1381.44
20x20mm Zeus F730 Stack 3-6s MPU6000 F722 Контролер на летот 30A BL32 4IN1 ESC за FPV Racing Freestyle Drones DIY делови Свеж
20x20mm Zeus F730 Stack 3-6s MPU6000 F722 Контролер на летот 30A BL32 4IN1 ESC за FPV Racing Freestyle Drones DIY делови

20x20mm ZeF730 Stack 36s MPU6000 F722 Контролер на летот 30 A BL32 4 IN1 ESC за FPV Racing Freestyle Drones DIY делови Употреба на употреба : За �

DEN 2281.44
Palumma RC Drone Далечински управувач заштитник на екранот за DJI RC Plus/Inspire 3/T50/T25/T40/T20P/M30/M30T HD Филм за заштитен Свеж
Palumma RC Drone Далечински управувач заштитник на екранот за DJI RC Plus/Inspire 3/T50/T25/T40/T20P/M30/M30T HD Филм за заштитен

Филмот за заштитник на стакло со стакло со темперамент на HD за DJI RC PlInspire 3 / T50 / T25 / T40 / T20 P / M30 / M30 T RC далечин

DEN 175.84
Prendre Drone со камера 4K HD FPV во живо видео 2 батерии, RC Quadcopter хеликоптер за деца и возрасни, одржување на надморска Свеж
Паметен дрон - 23 “ Свеж
Паметен дрон - 23 “

Дрон 23 "(камера со висока резолуција со 8 MP) Дрон 23" (камера со висока резолуција со 8 MP) 23 "дрон, камера со в

DEN 3.00
STSEEACE DRONE со 8K камера за возрасни, RC Quadcopter за почетници Детски играчки подароци, 2 батерии, одржување на надморска Свеж
Делови и додатоци F15247/48 MJX X400 X600 RC Drone Резервни делови: 2 пар пропелери за MJX Quadcopter Hexacopter Gyro UAV - Свеж
Делови и додатоци F15247/48 MJX X400 X600 RC Drone Резервни делови: 2 пар пропелери за MJX Quadcopter Hexacopter Gyro UAV -

Боја : Бела Материјал : пластика RC делови и ACCS : Пропелери Број на модел : F15247 / 48 Боја : Бела Материјал : пла�

DEN 2.33
Explorer LR 4 '' v2 4 инчен микро -комплет за рамка со долг дострел w/атомска 5,8g UFL антена LHCP за RC FPV Racing Drone RC Свеж
Explorer LR 4 '' v2 4 инчен микро -комплет за рамка со долг дострел w/атомска 5,8g UFL антена LHCP за RC FPV Racing Drone RC

Explorer LR 4 '' v2 4 инчен микро комплет за рамка со долг дострел w / атомска 5,8g UFL антена LHCP за RC FPV Racing Drone RC делов�

DEN 3.00
Stseeace Drone со камера за возрасни, преклопни RC Quadcopter деца играчки, 4K HD FPV видео дрон за почетници, носење кутија, Свеж
Stseeace Drone со камера за возрасни, преклопни RC Quadcopter деца играчки, 4K HD FPV видео дрон за почетници, носење кутија,

▲ Тридимензионално ротирање / преклопување на флип, вметнувајќи многу естетски елементи, авангардно ди

DEN 2.00
FPV најлон со двојна оска серво PTZ Gimbal Pan/Tilt со 2PCS SG90 9G Micro Servo за RC Airplane FPV Drone камери Свеж
FPV најлон со двојна оска серво PTZ Gimbal Pan/Tilt со 2PCS SG90 9G Micro Servo за RC Airplane FPV Drone камери

FPV најлон со двојна оска серво PTZ Gimbal Pan / Tilt со 2 PCS SG90 9 G Micro Servo за RC Airplane FPV Drone камери FPV најлон со двојна ос

DEN 247.20
Coyktonty 6in1 LCD Digital Display Charger паметен брз полнач за DJI Mavic 3/Mavic 3 Pro/Mavic 3 Classic/Cine/Drone, прикажете Свеж
Coyktonty 6in1 LCD Digital Display Charger паметен брз полнач за DJI Mavic 3/Mavic 3 Pro/Mavic 3 Classic/Cine/Drone, прикажете

Применливи модели : DJI Mavic 3 / Mavic 3 Pro / Mavic 3 Classic / Cine / Drone Наптен напон : AC 110240 V / USB порта Излез : 5 V / 3 A / Излез на

DEN 1375.68
Emax Tinyhawk 3 RTF комплет FPV Racing Drone за почетници и возрасни 5.8G FPV очила и контролер Свеж
Emax Tinyhawk 3 RTF комплет FPV Racing Drone за почетници и возрасни 5.8G FPV очила и контролер

Подготвени да летаат комплет, моќ и да започнете да летате! Совршен за почетници! Флексибилна пластика з

DEN 4159.84