Замокот за уметност во замокот го снабдува пакетот за акварел уметници

Замокот за уметност во замокот го снабдува пакетот за акварел уметници

DEN 2.67

Свеж

Достапно.

Замокот Арт обезбедува 72 Акварел моливи поставени за возрасни и професионалци - Премиум уметник водство со живописни бои и убави ефекти за мешање со вода. Замокот за замок ги снабдува пенкалата за четка за акварел од 24 - живописни маркери со флексибилен врв на најлонска четка за книги за боење, калиграфија, цртање и пишување - вклучува бесплатно пенкало за четка за вода. Замокот за замок ги снабдува акварелите во сет - 24 живописни бои во цевки - квалитетна боја што е лесна и удобна за мешање со одлични резултати. Овој сет го прави супер лесен за уживање во акварелите. Направено за да го олесни крајниот сет на моливи за акварел, именуван, нумериран и кодиран во боја за неинтензивна селекција : Само превртете го вашиот избор на молив од трите слоја на силниот, убав калај за презентација. Направено за да го олесни крајниот сет на моливи за акварел, именуван, нумериран и кодиран во боја за неинтензивна селекција : Само превртете го вашиот избор на молив од трите слоја на силниот, убав калај за презентација.

Избор на клиенти

Основи на ликвидаци Акрилна боја, 118мл цевка, фталоцијанин сина Свеж
Основи на ликвидаци Акрилна боја, 118мл цевка, фталоцијанин сина

Густа, кремаста со сатенска завршница; Добро оптоварување на пигмент Ги задржува врвовите и ударите со �

DEN 150.24
Земјоделска магла искра мика во прав- 100g Свеж
Земјоделска магла искра мика во прав- 100g

Кога се меша со про transparentирен пигмент или боја, пигментните бои и сјајот блескаат убаво Мика од зелена м

DEN 383.20
Валехо Песок 60мл Сликарство Додатоци Свеж
Валехо Песок 60мл Сликарство Додатоци

Тип На Производ : Боја Точка Пакет Димензија : 3.5 См L X 3.5 см W X 9.5 См H Точка Пакет Количина : 1 Земја На Потек�

DEN 2.00
Декоарт Американа мулти-површина сатенска акрилна боја, 2-унца, училишен автобус Свеж
Декоарт Американа мулти-површина сатенска акрилна боја, 2-унца, училишен автобус

Пакет со 2 унца Нетоксична и киселина без формула Лесно чистење на сапун и вода Супериорен проток и изра�

DEN 1.33
АК акрилици 3gen AFV AK11385 S.C.C. Бр.2 Браун Свеж
АК акрилици 3gen AFV AK11385 S.C.C. Бр.2 Браун

Етикетата AFV идентификува специфични бои за сликање на воени возила од сите епохи Многу специјални тоно

DEN 2.67
Liquid Бои Темносина Течност 8 мл. Шише [Пакување од 4 ] Свеж
Liquid Бои Темносина Течност 8 мл. Шише [Пакување од 4 ]

Оваа разноврсна, лесна за употреба и нетоксична течна боја е подготвена да испорача живописна боја на р�

DEN 383.84
Корисна уметничка студентска акрилна боја 16 унца, металик сребро Свеж
Корисна уметничка студентска акрилна боја 16 унца, металик сребро

Исклучителна квалитетна студентска акрилна боја Насликајте најмногу површини : хартија, ткаенина, дрво

DEN 292.96
Декоарт Американа акрилна боја, 2-унца, Тера Корал Свеж
Декоарт Американа акрилна боја, 2-унца, Тера Корал

Овој производ е нетоксичен Високо пигментирани Одлична покриеност во едно палто Мазна и кремаста Мешан

DEN 8.64
АММО од Миг Хименез - Депоа области со талози сет за атмосфера - АМИГ -7470 Свеж
АММО од Миг Хименез - Депоа области со талози сет за атмосфера - АМИГ -7470

Муниција од MIG Setting Set Емајл мие и пигменти за моделирање на бои : области со складишта талоги патеки за а

DEN 1345.60
Работилница за игри Цитадела слој 1: Moot Green Свеж Попустот
Работилница за игри Цитадела слој 1: Moot Green

Ворхамер Модел на сликарство Ворхамер 40к Необичен Колекционерска ставка Боите на цитадел слој се висок

DEN 76.00
Работилница за игри Цитадела Контраст Боја: Хексасрајт пламен Свеж
Работилница за игри Цитадела Контраст Боја: Хексасрајт пламен

Големина на тенџере за боја : 18мл Основи, нијанси и ги истакнува вашите модели со единствена апликација �

DEN 184.00
АК АК457 Вистински метален челик Свеж
АК АК457 Вистински метален челик

Метална боја создадена од восочна база Направени од високо квалитетни пигменти, постигнувајќи екстрем�

DEN 0.67
Сарџент уметност 22-2347 8-унца акрилна боја, кралско сино Свеж
Сарџент уметност 22-2347 8-унца акрилна боја, кралско сино

АП сертифициран; Нетоксичен и безбеден Отпорен на вода по сушењето и може да се користи на повеќето повр

DEN 1.67
АК акрилици 3гени AK11097 изгорени црвени Свеж
АК акрилици 3гени AK11097 изгорени црвени

Основната етикета Портокаловата точка е елементот што забележува низа бои дизајнирани за секаков вид м

DEN 2.00
3дроза Оружје за масовно создавање шема на четки за сликање преку боја за вратоврска. - Плочки Свеж
3дроза Оружје за масовно создавање шема на четки за сликање преку боја за вратоврска. - Плочки

Димензии (во инчи) : 4 H x 4 W x 1 / 4 D градежно одделение Инсталација на подот не се препорачува Слика нанесена

DEN 191.84
Liquid Боја Течна Ткаенина Боја, 8 fl oz, Црна, 2-Пакет Свеж
Liquid Боја Течна Ткаенина Боја, 8 fl oz, Црна, 2-Пакет

Претходно растворената течна боја е одлична и како дамка за недовршено дрво и плетен Работи на свила и с

DEN 2.00
ТАМКСФ7 81707 Акрилик МИНИ XF7 Рамен Црвен 1/3 мл Свеж
ТАМКСФ7 81707 Акрилик МИНИ XF7 Рамен Црвен 1/3 мл

Возраст : 8+ Тамија П / Н : 81707 Тамија акрилните бои се направени од акрилни смоли растворливи во вода и се о

DEN 0.67
Длабоко Црвена Мика Во Прав за Епоксидна Смола 56г / 2оз. Тегла-TECHAROOZ 2 Тон Боја Смола Боја Пигмент Во Прав За Усна Сјај, Свеж