Fielect 20pcs керамички кондензатор комплет 50V 18PF диск кондензатори за електронско коло за DIY, случајна боја

Fielect 20pcs керамички кондензатор комплет 50V 18PF диск кондензатори за електронско коло за DIY, случајна боја

DEN 1532.80

Свеж

Достапно.

【Спецификација】- Оценет напон : 50 V; Толеранција на капацитет : ± 10%; Капацитет на кондензатор : 18 PF; Оловен терен : 2,54мм/0,1 "; должина на олово : 18мм/0,71". 【Материјал】 - Керамички кондензатори со висок напон се состојат од високо квалитетен воен материјал, кој му обезбедува на кондензаторот добри карактеристики на многу висок напон и фреквенција. 【Функција】 - со одлична отпорност на влажност и сигурни перформанси. Карактеристики на ниски загуби, висок работен напон и стабилност. 【Предност】 - Ниска загуба на диелектрик и коефициентот на температура на капацитивност може да се избере во широк опсег. 【Апликација】 - Ова се одлични кондензатори поставени за електронски професионалци или ентузијасти. Произвесно се користат во напојувањето, опрема за осветлување, домашни уреди, комуникации, безбедносна опрема, автомобилска електроника, нови енергетски полиња и многу повеќе. 【Спецификација】- Оценет напон : 50 V; Толеранција на капацитет : ± 10%; Капацитет на кондензатор : 18 PF; Оловен терен : 2,54мм/0,1 "; должина на олово : 18мм/0,71". 【Материјал】 - Керамички кондензатори со висок напон се состојат од високо квалитетен воен материјал, кој му обезбедува на кондензаторот добри карактеристики на многу висок напон и фреквенција. 【Функција】 - со одлична отпорност на влажност и сигурни перформанси. Карактеристики на ниски загуби, висок работен напон и стабилност. 【Предност】 - Ниска загуба на диелектрик и коефициентот на температура на капацитивност може да се избере во широк опсег. 【Апликација】 - Ова се одлични кондензатори поставени за електронски професионалци или ентузијасти. Произвесно се користат во напојувањето, опрема за осветлување, домашни уреди, комуникации, безбедносна опрема, автомобилска електроника, нови енергетски полиња и многу повеќе.

Избор на клиенти

97F9611-35 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење Свеж
97F9611-35 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 1.33
MARS 12295-60 + 7,5 UF MFD X 440 VAC GENTEQ замена со двојна кондензатор C46075R / 97F9898 Свеж
MARS 12295-60 + 7,5 UF MFD X 440 VAC GENTEQ замена со двојна кондензатор C46075R / 97F9898

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 60 + 7,5 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици и�

DEN 1.00
3GR0540 - Замена на задниот дел за кондензаторот со двојно работење со двојно работење од 40 + 5 UF MFD 370 Волт Свеж
3GR0540 - Замена на задниот дел за кондензаторот со двојно работење со двојно работење од 40 + 5 UF MFD 370 Волт

Ова е сосема нов кондензатор на задниот дел Дел за замена на највисок квалитет на задниот дел! Тркалезно

DEN 1598.40
97F5001-12.5 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење Свеж
97F5001-12.5 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 12,5 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или

DEN 159.84
43-17075-14 -Weather King 243-292 MFD UF 250 Volt OEM кондензатор за замена Свеж
43-17075-14 -Weather King 243-292 MFD UF 250 Volt OEM кондензатор за замена

Ова е сосема нов кондензатор за започнување со замена на OEM Врвен квалитативен дел за замена на OEM! 243292 MFD

DEN 1.67
Packard PRCD5075 - 50 + 7,5 UF MFD X 370 VAC Genteq замена со двојна кондензатор круг C35075R / 97F9971 Свеж
Packard PRCD5075 - 50 + 7,5 UF MFD X 370 VAC Genteq замена со двојна кондензатор круг C35075R / 97F9971

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 50 + 7,5 UF / MFD 370 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици и�

DEN 2.67
MARS 12232 - 10 UF MFD X 440 VAC Genteq Замена на кондензатор C410R / 97F5011 Свеж
MARS 12232 - 10 UF MFD X 440 VAC Genteq Замена на кондензатор C410R / 97F5011

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 10 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или а

DEN 0.67
Комплет за асортиман на асортиман на електролитички кондензатор на EieChip 24Value 500PCS Свеж
Комплет за асортиман на асортиман на електролитички кондензатор на EieChip 24Value 500PCS

✅ 【Јасно обележете】 Постојат код на маркер на секој електролитски кондензатор за обележување на вред�

DEN 271.84
Zaahh 3,8V Farah Conceantor CDA 10F 40F 100F 120F 250F 500F 750F возило за патувања на податоци Супер кондензатор Д-тип 1 парчиња Свеж
Zaahh 3,8V Farah Conceantor CDA 10F 40F 100F 120F 250F 500F 750F возило за патувања на податоци Супер кондензатор Д-тип 1 парчиња

Кондензатори Кондензатори3.8 V Фарах кондензатор Taiwan CDA 10 F 40 F 100 F 120 F 250 F 500 F 750 F возило за патување со рекор

DEN 491.20
X - DREE 10 Парчиња Метализиран Полипропиленски Филм Безбедносен Кондензатор AC 275VX2 0,68 uF 10%(Кондензатор де сегуридад Свеж
Кондензатор на Kemet T354K226K035AT, радијален радијален танталум Свеж
Кондензатор на Kemet T354K226K035AT, радијален радијален танталум

Овој список е за 1 компјутери; Број на дел од Кемет : T354 K226 K035 AT Кондензатор на натопен радијален тантал Ко

DEN 0.67
97F9003 - 12,5 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот на овално работење Свеж
97F9003 - 12,5 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот на овално работење

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 1440.00