Алменкла Рака Плете Предиво За Брзо Плетење Со Прсти, 2,2 килограми Кадифе Што Се Пере Гломазна Џиновска Предиво Со Ќебе 55 Јарди, Темносина

Алменкла Рака Плете Предиво За Брзо Плетење Со Прсти, 2,2 килограми Кадифе Што Се Пере Гломазна Џиновска Предиво Со Ќебе 55

DEN 959.36

Свеж

Достапно.

САМОСТОЈНИ Занаети За Проекти : Совршени За Плетење Ќебе, перница, килими, кревет за миленичиња и други. Материјал : Изработен од акрилни влакна и кадифен материјал, мек и удобен, густ и издржлив, лесен за плетење. Кадифено Буци Предиво : буци Предиво Совршено За пензионери, жени, мажи, возрасни и почетници или секој што сакаше да плете или капчиња. Подароци : може да биде практичен подарок за семејството и пријателите. Убава Декорација : Совршена За украсување на домот,плетење рака,рачно плетење,проекти За Макраме, работа на занаети и проекти за плетење. Опис : - Кадифено Буци Предиво : буци Предиво Совршено За пензионер, жени, мажи, возрасни и почетници или секој што сакаше да плете или капчиња. - Материјал : Изработен од акрилни влакна и кадифен материјал, мек и удобен, густ и издржлив, лесен за плетење. - САМОСТОЈНИ Занаети За Проекти : Совршени За Плетење Ќебе, перница, килими, кревет за миленичиња и други. - Убава Декорација : Совршена За украсување на домот,плетење рака,рачно плетење,проекти За Макраме, работа на занаети и проекти за плетење. - Подароци : може да биде практичен подарок за семејството и пријателите.Спецификација : - Материјал : Кадифе, Табела За Акрилни Влакна : Дијаметар : 2,5 см/0,98 инчи должина : 50м/54,68 дворови пакетот Вклучува : 1кг Буци Предиво : ве Молиме дозволете малку грешки поради рачно мерење и различни монитори.

- Material: Velvet, Acrylic Fiber
Size Chart:
Diameter: 2.5cm/0.98inch
Length: 50m/54.68 yards
Package Includes:
1kg Chunky Yarn:
Note:
Please allow slightly errors due to manual measurement and different monitors.:

Избор на клиенти

Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска Свеж
Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска

Содржина : 100% акрилик Цврсти Материи Со Големина на топка : 140гр / 5 мл, 331 метри / 362 јарди, Омбрес : 120гр / 4

DEN 232.00
Нако Астра,Плетење Предиво, Секој Ковчег 3.53 Мл, Можете Да Плетете Шалови, Блузи, Шалови и Џемпери Свеж
Нако Астра,Плетење Предиво, Секој Ковчег 3.53 Мл, Можете Да Плетете Шалови, Блузи, Шалови и Џемпери

Нако Астра има 100% Премиум акрилна содржина Со Астра, можете да плетете Кардигани, Шалови, Шалови, Беретк�

DEN 480.00
Зен Предиво Градина Суперфини Прсти Супервлакнење Мерино 3 Скејн Прсти Тежина Пакет Свеж
Зен Предиво Градина Суперфини Прсти Супервлакнење Мерино 3 Скејн Прсти Тежина Пакет

сите наши рачно обоени ковчези се уникатно обоени рачно секој проект што го правите од нашите предива е

DEN 1.67
ДМЦ 486-7030 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Многу Темно Бебе Сино Свеж
ДМЦ 486-7030 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Многу Темно Бебе Сино

Таписерија и вез волна нуди рамномерна завршница и убави резултати направени од 100 проценти чиста девст

DEN 2.67
Сирдар Хејфилд Бонус Буци Твид, Индиго, 100гр Свеж
Сирдар Хејфилд Бонус Буци Твид, Индиго, 100гр

Лесно за плетење на големи игли, едноставните шевови изгледаат одлично и проектите растат задоволителн

DEN 2.33
ДМЦ 4 Пли Таписерија волна 8м 7413-по ковчег Свеж
ДМЦ 4 Пли Таписерија волна 8м 7413-по ковчег

Бренд : ДМЦ Количина : по ковчег Боја : 7413 Состав : 100% Волна Инструкции За Перење : Само Суво Чистење Произв

DEN 0.33
Памук Од предиво Луксор, Мерцеризирано Памучно Предиво Во Гиза, Меко, Супер Фино За Капчиња и Плетење / Свеж
Памук Од предиво Луксор, Мерцеризирано Памучно Предиво Во Гиза, Меко, Супер Фино За Капчиња и Плетење /

?Памучното предиво од предиво е направено од 100% Мерцеризиран Памук Од Гиза Секоја ковчег 1,76 Мл (50гр) / 137

DEN 399.84
ТРЕКСД Предиво Капчиња Крин Букети САМ Вештачко Цвеќе За Свадба Декорација Домашна Градина Декор Свеж
ТРЕКСД Предиво Капчиња Крин Букети САМ Вештачко Цвеќе За Свадба Декорација Домашна Градина Декор

2 стилови, е готов производ, другиот Е САМ, вклучувајќи материјали Ткајте го срцето во цвеќиња, љубов што

DEN 0.67
Ламс Волна Гроздобер Предива Капчиња Плетење Игла Занает, Сино-Зелена Боја Свеж
Ламс Волна Гроздобер Предива Капчиња Плетење Игла Занает, Сино-Зелена Боја

Тежина по една топка 1,76 МЛ (+0,176 МЛ) Материјалламс волна 60%, акрил 20%, најлон 20% Игла за плетење бомбо 0,137~0,177

DEN 271.84
WSSBK Рачно Плетење Креативни Diy Симулација Цвет Букет Волна Капчиња Испрати Девојка Да Испрати Bestie Подарок Свеж
WSSBK Рачно Плетење Креативни Diy Симулација Цвет Букет Волна Капчиња Испрати Девојка Да Испрати Bestie Подарок

Рачно ткаени со љубов Нека имате пролет што цвета Вклучувајќи челични жици, формирајќи три димензии...

DEN 244.80
ДМЦ 486-7461 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Средна Школка Розова Свеж
ДМЦ 486-7461 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Средна Школка Розова

Таписерија и вез волна нуди рамномерна завршница и убави резултати направени од 100 проценти чиста девст

DEN 2.00
Квинсленд Рустикален Твид Предиво 126 Смарагд Свеж
Квинсленд Рустикален Твид Предиво 126 Смарагд

Најлошо Волна Алпака Мешавина предиво Квинсленд Рустикален Твид е мешавина од волна, алпака и допир на �

DEN 2.33
Дан Лето Двоен Предиво Лето Јорган Со Кислород Пропустливи Предиво Климатизација Ватенка Свеж
Дан Лето Двоен Предиво Лето Јорган Со Кислород Пропустливи Предиво Климатизација Ватенка

Избор на двојни предива кои се и не иритирачки и доволно меки за да ја разгалат вашата кожа Мека против к

DEN 2.00
Бернат Ќебе Екстра Гроздобер Бело Предиво-2 Пакување од 300гр/10,5 мл-Полиестер-7 Џамбо-Плетење/Капчиња Свеж
Бернат Ќебе Екстра Гроздобер Бело Предиво-2 Пакување од 300гр/10,5 мл-Полиестер-7 Џамбо-Плетење/Капчиња

Содржина : 100% Големина На Полиестерска Топка : 300 гр / 10,5 мл, 87 метри / 97 јарди Грижа : машинско перење И сув �

DEN 2.33
ДМЦ 486-7223 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Средно Антички Виолетова Свеж
ДМЦ 486-7223 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Средно Антички Виолетова

Таписерија и вез волна нуди рамномерна завршница и убави резултати направени од 100 проценти чиста девст

DEN 2.33
WSSBK Рачно Плетени Волна Букет За Девојка Учител Лилјани Рози Бел Орхидеи Свеж
WSSBK Рачно Плетени Волна Букет За Девојка Учител Лилјани Рози Бел Орхидеи

Рачно ткаени со љубов Нека имате пролет што цвета Вклучувајќи челични жици, формирајќи три димензии Кон

DEN 4807.36
Црвено Срце Камуфлажа Супер Штедач Предиво 6/Пк 6 Пакет Свеж Попустот
Црвено Срце Камуфлажа Супер Штедач Предиво 6/Пк 6 Пакет

Оваа средна тежина е Најпродавано Предиво Во Америка повеќе од седумдесет години Совршено За сите плет�

DEN 575.84
Лили Шеќер ' Н Крем Памук Конус Предиво, 14 мл, Бела, 1 Конус Свеж
Лили Шеќер ' Н Крем Памук Конус Предиво, 14 мл, Бела, 1 Конус

Влакна : 100% Памук Крем Предиво Од Крин Шеќер Е природно, меко, апсорбирачко памучно предиво кое доаѓа во �

DEN 0.67