Сирдар Хејфилд Бонус Буци Твид, Индиго, 100гр

Сирдар Хејфилд Бонус Буци Твид, Индиго, 100гр

DEN 2.33

Свеж

Достапно.

Лесно за плетење на големи игли, едноставните шевови изгледаат одлично и проектите растат задоволително брзо. Меки твиди нијанси со координирање на непс за комбинации на бои без напор. 96% Акрилик И 4% Вискоза. Земавме некои од омилените твид нијанси на нашите клиенти и додадовме уште понежно непропустливи, нијанси за да создадеме ефект на твид за плетачите со буџет. Совршен за студени денови и, како и сите наши предива За Бонуси, Бучниот Твид Од Хејфилд е погодно машински за перење на циклус на волна.

Избор на клиенти

Зшкд Рачно Плетени Предиво Капчиња Букет За Свадба Партија Декорација Дома Декор Љубовници Подарок Свеж
Зшкд Рачно Плетени Предиво Капчиња Букет За Свадба Партија Декорација Дома Декор Љубовници Подарок

2 стилови, едниот е готов производ, другиот Е САМ, вклучувајќи материјали Ткајте го срцето во цвеќиња, љу�

DEN 4814.88
Црвено Срце Камуфлажа Супер Штедач Предиво 6/Пк 6 Пакет Свеж Попустот
Црвено Срце Камуфлажа Супер Штедач Предиво 6/Пк 6 Пакет

Оваа средна тежина е Најпродавано Предиво Во Америка повеќе од седумдесет години Совршено За сите плет�

DEN 575.84
Норо Цубаме 14 Нагано Свеж
Норо Цубаме 14 Нагано

Норо Цубаме 14 Нагано Норо Цубаме 50 проценти Свила, 25 проценти Волна, 25 проценти Полиамид Земја на потекл�

DEN 1.00
ДМЦ 4 Пли Таписерија волна 8м 7364-по ковчег Свеж
ДМЦ 4 Пли Таписерија волна 8м 7364-по ковчег

Бренд : ДМЦ Количина : по ковчег Боја : 7364 Состав : 100% Волна Инструкции За Перење : Само Суво Чистење...

DEN 1.00
Фантазион 5 Парчиња Светат Во Темно Предиво 55 Јарди По Ролна Светлечки Сам Сјај Капчиња Предиво Капчиња Шиење Почетници Чистење Свеж Попустот
ТРЕКСД Предиво Капчиња Крин Букети САМ Вештачко Цвеќе За Свадба Декорација Домашна Градина Декор Свеж
ТРЕКСД Предиво Капчиња Крин Букети САМ Вештачко Цвеќе За Свадба Декорација Домашна Градина Декор

2 стилови, е готов производ, другиот Е САМ, вклучувајќи материјали Ткајте го срцето во цвеќиња, љубов што

DEN 0.67
Памук Од предиво Луксор, Мерцеризирано Памучно Предиво Во Гиза, Меко, Супер Фино За Капчиња и Плетење / Свеж
Памук Од предиво Луксор, Мерцеризирано Памучно Предиво Во Гиза, Меко, Супер Фино За Капчиња и Плетење /

?Памучното предиво од предиво е направено од 100% Мерцеризиран Памук Од Гиза Секоја ковчег 1,76 Мл (50гр) / 137

DEN 399.84
Лав Бренд Предиво-Допир На Алпака Дебела &засилувач; Брзо-3 Пакет Со Шема Картички Свеж
Лав Бренд Предиво-Допир На Алпака Дебела &засилувач; Брзо-3 Пакет Со Шема Картички

Секоја Големина На Топката : 100гр / 3,5 мл, 40 метри / 44 јарди Тежина На Предиво : 7 Џамбо 90% Акрилик, 10% Алпака

DEN 425.60