Titan Pro Packard TRCD605 60+5 MFD 370V тркалезен кондензатор

Titan Pro Packard TRCD605 60+5 MFD 370V тркалезен кондензатор

DEN 1.33

Свеж

Достапно.

Titanpro TRCFD605 HVAC тркалезен кондензатор со двојна мотор. 60/5 MFD/UF440/370 Волт Димензии : Дијаметар- 2,64 Висина- 4,33 Додадете 1/2 инчи до висина за должина на терминалот. Тркалезна форма. На кондензаторот има 1/4 "машки терминали. Оценети на 60/5 MFD/UF 440/370 волти 50/60 Hz. Карактеристики : Толерантен на топлина, тестирана до 60,000 часа време на траење. Конзервите се изработени од метализирани со висок степен Полипропилен филм и комерцијално епоксидизирано масло од соја (ЕСО). Три три-ловечки терминали (C, H, F) оценети на 158 степени (Фаренхајт), заштитени на 10,000 AFC. ги исполнува безбедносните стандарди на UL 810.

Избор на клиенти

Расклопете го B C IEC384-4 Серија 63V 4700UF завртка на главата за аудио филтер за аудио филтер 1 парчиња Свеж
Расклопете го B C IEC384-4 Серија 63V 4700UF завртка на главата за аудио филтер за аудио филтер 1 парчиња

Расклопувајте го B C IEC3844 SERICE 63 V 4700 UF завртка на главата за аудио филтер за аудио филтер 1 парчиња Расклопу

DEN 2.67
CAP0505004440RTS - 50 + 5 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот со двојно работење на Гудман Свеж
CAP0505004440RTS - 50 + 5 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот со двојно работење на Гудман

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 2.33
Замена за 6 парчиња Panasonic FR серии кондензатори 50V 120UF Ultra Low ESR Свеж
Замена за 6 парчиња Panasonic FR серии кондензатори 50V 120UF Ultra Low ESR

Серија Panasonic FR Ултра низок ESR (40 % до 70 % помалку од сериите на ФК) Издржливост : 105 ° C 5000 ч до 10000 ч 100% автенти�

DEN 158.24
10ПЦС 47пф 1000в Вима ФКП2 Аудио Одделение Полипропиленски Кондензатор Свеж
10ПЦС 47пф 1000в Вима ФКП2 Аудио Одделение Полипропиленски Кондензатор

Сосема Нов Оригинален Вима ФКП2 47пф 1000В Големина : 4,5 х 6,5 х 7,2 мм Растојание помеѓу нозете : 5 мм...

DEN 1.33
BESNUT Електронски Додатоци 100pcs 470uF 16v Jamicon Mz Серија Ниска Импеданса Долг Живот 8x11, 5mm 16v470uf Матична Плоча/Кондензатор Свеж
Озгки Стартување Кондензатор Генератор 450V AC 24uf 50/60Hz за 400/350/300/250vac UL/RU Наведени Свеж
Озгки Стартување Кондензатор Генератор 450V AC 24uf 50/60Hz за 400/350/300/250vac UL/RU Наведени

Тоа е малку посилно од CBB61 21uf acitor ЗА 250 VAC 450 VAC 50 / 60 Hz и излегува во суштина истиот напон како CBB61 21u F...

DEN 3.00
Меѓународен Navistar Prostar Premium The Heawlut Truck Condenser 2591836C91 Свеж
Меѓународен Navistar Prostar Premium The Heawlut Truck Condenser 2591836C91

Мора да одговара на бројот на делот OEM со броевите на делот OEM дадени подолу за правилно вклопување...

DEN 3.00
3GR0540 - Замена на задниот дел за кондензаторот со двојно работење со двојно работење од 40 + 5 UF MFD 370 Волт Свеж
3GR0540 - Замена на задниот дел за кондензаторот со двојно работење со двојно работење од 40 + 5 UF MFD 370 Волт

Ова е сосема нов кондензатор на задниот дел Дел за замена на највисок квалитет на задниот дел! Тркалезно

DEN 1598.40
UXCELL 20 PCS 10V 2200UF 105C радијален електролитски кондензатор, 10 mm x 20 mm Свеж
UXCELL 20 PCS 10V 2200UF 105C радијален електролитски кондензатор, 10 mm x 20 mm

Име на производот : електролитски кондензатор; тип : радијален Опсег на температура : 40 до+105 C; напон : 10 V...

DEN 2.33
ZTHOME 5.5V Супер кондензатор CDA 0.22F 1 2 3.5 4 5 7.5 10 15F возило на возило за патување со рекордер на податоци Комбинација Свеж
Poilee кондензатор 470UF 16V радијален електролитски кондензатор 8x11mm 105 C Свеж
Poilee кондензатор 470UF 16V радијален електролитски кондензатор 8x11mm 105 C

Капацитет : 470 UF Напон : 16 V Максимална температура : 105 ° C Големина : 8x11mm Овој производ е широко користен во

DEN 0.67
САД направија кондензатор со двојно работење 45/7,5 MFD 440 волт -круг - Дел за замена на климатизација Свеж
САД направија кондензатор со двојно работење 45/7,5 MFD 440 волт -круг - Дел за замена на климатизација

Оригинален кондензатор за извршување на Mars / BMI 45 / 7,5 UF / MFD x 440 VAC ± 6% (погоден за 370 или 440 VAC инсталации)...

DEN 3.33
Fielect 20pcs керамички кондензатор комплет 50V 18PF диск кондензатори за електронско коло за DIY, случајна боја Свеж
Fielect 20pcs керамички кондензатор комплет 50V 18PF диск кондензатори за електронско коло за DIY, случајна боја

【Спецификација】 Оценет напон : 50 V; Толеранција на капацитет : ± 10%; Капацитет на кондензатор : 18 PF; Оловен

DEN 1532.80
X - DREE 10 Парчиња Метализиран Полипропиленски Филм Безбедносен Кондензатор AC 275VX2 0,68 uF 10%(Кондензатор де сегуридад Свеж
Носач P291-7074R Payne - 70 + 7,5 UF MFD 440 Volt VAC CAPCOM замена на тркалезна двојна кондензатор Свеж
Носач P291-7074R Payne - 70 + 7,5 UF MFD 440 Volt VAC CAPCOM замена на тркалезна двојна кондензатор

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 0.67