Кинески народни племенски уметности на батик, 12,6 x 24.0 wallид што виси домашен декор 442

Кинески народни племенски уметности на батик, 12,6 x 24.0 wallид што виси домашен декор 442

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

Наследна техника - 100% рачно насликана со традиционален восок нож и восок од пчели. Автентична племенска уметност - Креативни фигури и геометриски форми уникатни за етничката миао. Абориџини уметнички дела - Апстрактни симболи и тотеми вкоренети во предците традиции. Наследна техника - 100% рачно насликана со традиционален восок нож и восок од пчели. Автентична племенска уметност - Креативни фигури и геометриски форми уникатни за етничката миао. Абориџини уметнички дела - Апстрактни симболи и тотеми вкоренети во предците традиции. Етничко Мијао - Уметничко племе од планинска југозападна Кина Ова абориџино, сепак страствено восочно сликарско сликарство, е создадено од етнички уметник Мијао Лејди (исто така наречено Хмонг, тие имаат исти корени) користејќи традиционален восок нож. Миао се многу уметничко племе вкоренето во оддалечената планинска југозападна Кина. Тие уживаат да го изразат својот уметнички талент и естетика во форма на батик уметност (како и везови и сребрени украси). Findе најдете многу креативни фигури и геометриски форми кои се сите абориџини, со апстрактни симболи и тотеми што може да се проследат назад во пред околу 2000 години. Мијао Батик уметност - Традиција и техника датира од 220ad Миао Батик е сè прирачник и процесот е прилично мачен. Вклучува цртање восок, повторувачко боење и топење на восок. Оваа техника може да се датира од династијата Хан (220 н.е.). Изгубена е меѓу мејнстрим Кинезите, но многу добро се чуваше од етничкиот Миао, а Обединетите нации (ООН) ги именуваа костумите на Миао Батик како една од културните мошти во светот. Со својата абориџина техника и карактеристичен стил, ова етничко уметничко дело би било убав додаток за гарнитури на вашиот дом. Во 2006 г. * Миао Батикс се обични, груби и моќни. Нивните форми, не ограничувајќи се на точните детали за природните слики, се смело разновидни и драматично нацртани, што ги прави живописни и страствени! * Точка # : GZMILR442 Мерења : 12,6 x 24.0 "Материјал : Восок батик на памук * првично нацртана од етнички уметник во Миао, а не репродукција *.

Избор на клиенти

Sumn Industries Монохроматски портрет на кучиња со мастило Апстрактни детали за акварел, дизајн од Кендра Шеденхелм Свеж
Ла Пастише Ла турнеја Ајфел, 1928 година со атинска златна рамка, 25 x 29 Свеж
Ла Пастише Ла турнеја Ајфел, 1928 година со атинска златна рамка, 25 x 29

Рамка со големина на сликарство (не вклучувајќи рамка) : класичен 20 "x24" Рамка со големина на сликарство (н

DEN 3.33
Stuple Industries Artistic Crage Cow Eyes Kight Portreate Portrete Porter, Design of Angela Bawden Свеж
Stuple Industries Artistic Crage Cow Eyes Kight Portreate Portrete Porter, Design of Angela Bawden

Димензии : 12 x 1,5 x 12 врамени Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер

DEN 548.96
Епоксидна смола Триптих wallидна уметност Свеж
Епоксидна смола Триптих wallидна уметност

Не ставајте во машина за миење садови Големина 2 7 "x12" 17 "x 18" табли се 1 / 2 "табла MDF Не се сече, тоа ќе гребе Н�

DEN 0.33
Летната патека 22x28 - Оригинална ликовна уметност - изработено масло сликарство од Питер Ретги Свеж
Летната патека 22x28 - Оригинална ликовна уметност - изработено масло сликарство од Питер Ретги

Сликарство на нафта од Питер Ретеги Поглед на полето на Центарот за природен центар „Слатка Бријар“...

DEN 1.67
Цртан филм Светски аниме aiyoku no Eustia Home Decor Decor Post Wallиден свиток Свеж
Цртан филм Светски аниме aiyoku no Eustia Home Decor Decor Post Wallиден свиток

Аниме постер и постер за филмска starвезда Виси? Додатоци? Не се? Не? Вклучени Од сите видови на анимација...

DEN 205.28
Bugler 2 Faux Suede Sofe Flow Pillow од цртање и сликарство од уметникот Мајк Бенет 13 x 19. Свеж
Bugler 2 Faux Suede Sofe Flow Pillow од цртање и сликарство од уметникот Мајк Бенет 13 x 19.

Мајк Бенет е роден во Рантул, ИЛ каде неговиот татко предавал метеорологија за американските воздушни с

DEN 575.20
QGHZSCS боја со броеви зајаци DIY животни сликање wallиден декор a1 Свеж
QGHZSCS боја со броеви зајаци DIY животни сликање wallиден декор a1

Безбеден и еколошки акрилен слој, еколошки, еколошки нетоксичен Бојата по број е избор на едукација за д

DEN 1452.80
Вајоминг Зимски лос Фаукс велур тросед фрли перница од нафтено сликарство од уметникот Кари Лер 18 x 18. Свеж
Вајоминг Зимски лос Фаукс велур тросед фрли перница од нафтено сликарство од уметникот Кари Лер 18 x 18.

Дипломирал на колеџот за уметност и дизајн на Алберта во Алберта, Канада, Кари Лер се фокусирал на илуст�

DEN 276.80
Tuphell Industries модерна плажа пејзаж платно wallидна уметност, дизајн од Тревор Копенхавер Свеж
Tuphell Industries модерна плажа пејзаж платно wallидна уметност, дизајн од Тревор Копенхавер

Димензии : 30 x 1,5 x 24 инчи Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер За

DEN 720.00