X - DREE 10 Парчиња Метализиран Полипропиленски Филм Безбедносен Кондензатор AC 275VX2 0,68 uF 10%(Кондензатор де сегуридад де пеликула де полипропилено метализадо де 10 пиезас

X - DREE 10 Парчиња Метализиран Полипропиленски Филм Безбедносен Кондензатор AC 275VX2 0,68 uF 10%(Кондензатор де сегуридад

DEN 2.00

Свеж

Достапно.

Име на производот : Полипропиленски Филмски Кондензатори;Издржат Напон : НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 275 V (x2). Капацитивност : 0,68 уф;Толеранција На Капацитет : К (€10%). Теренот : 23мм / 0,91"; Вкупна Големина ( Исклучи Олово) : 26 х 16 х 25мм / 1,0 "х 0,63 " х 1,0"(Л*В*Т). Тежина : 126гр(Пезос : 126гр. Содржина На Пакетот : 10 X Безбедносни Полипропиленски Филмски Кондензатори (Контенидо дел пакет : 10 х кондензадори де пеликула де полипропилено де сегуридад. Име на производот : Полипропиленски Филмски Кондензатори;Издржат Напон : НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 275 V (x2). Капацитивност : 0,68 уф;Толеранција На Капацитет : К (€10%). Теренот : 23мм / 0,91"; Вкупна Големина ( Исклучи Олово) : 26 х 16 х 25мм / 1,0 "х 0,63 " х 1,0"(Л*В*Т). Тежина : 126гр(Пезос : 126гр. Содржина На Пакетот : 10 X Безбедносни Полипропиленски Филмски Кондензатори (Контенидо дел пакет : 10 х кондензадори де пеликула де полипропилено де сегуридад. 10 Парчиња Метализиран Полипропиленски Филм Безбедносен Кондензатор НАИЗМЕНИЧНА струја 275 VX2 0,68 u F 10%широко користен во електрична алатка, телевизор во боја, уред за безжично спојување, коло со вкрстена моќност, филтер за електромагнетизам се меша, прекинувач и електронски исправувач со голема моќност.Безбедносни стандарди признати за апликации ЗА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА. Опис На Шпански Кондензатор де сегуридад де пеликула де полипропилено метализадо де 10 пиезас ЦА 275вх2 0,68 уф 10% номбре дел продукто : Кондензадори де пеликула де полипропилено; Тензион сопортада : ЦА 275в (х2)Капацитиванција : 0,68 уф; Толеранција а la capacitancia : K (X 10%)пасо : 23 mm / 0,91' '; тамањо вкупно (ексклуир ЕЛ КАБЕЛ) : 26 x 16 x 25 mm / 1,0' 'X 0,63' 'X 1,0' '(l * w * t)пезос : 126gcontenido de polipropileno De сегуридад.

Избор на клиенти

2 парчиња кондензатори Ничикон Ка 35V 2200UF аудио одделение Свеж
2 парчиња кондензатори Ничикон Ка 35V 2200UF аудио одделение

Серија Никонн Ка 105 ° C кондензатори со висок квалитет за аудио опрема Избрани материјали за создавање с�

DEN 1.67
HC91DA040-40 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот на овално работење на Брајант Свеж
HC91DA040-40 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот на овално работење на Брајант

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 40 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или а

DEN 0.33
Weideer 59-71 UF/MFD Motor Start Consector 250 VAC Volts 50/60 Hz компатибилен за Pump Franklin Control CRC 2824085015, 2801074915 Свеж Попустот
Weideer 59-71 UF/MFD Motor Start Consector 250 VAC Volts 50/60 Hz компатибилен за Pump Franklin Control CRC 2824085015, 2801074915

Име на производство : добро кондензатор за започнување на пумпата Обем на кондензатор : 5971 UF / MFD, модел : CD

DEN 95.84
NHOSS 2pcs CD60 Стартување Кондензатор 450V 50 75 100 150 200 250 300 350 400uf Мотор Стартување Кондензатор Мотор Работи Свеж
NHOSS 2pcs CD60 Стартување Кондензатор 450V 50 75 100 150 200 250 300 350 400uf Мотор Стартување Кондензатор Мотор Работи

Кондензатори Кондензатори 2 парчиња Цд60 Стартен Кондензатор 450В 50 75 100 150 200 250 300 350 400уф Мотор За Стартувањ

DEN 1159.36
PATIKIL CBB60 60UF Вклучен кондензатор, AC 450V 2 жици 50/60Hz Цилиндер 90x50mm за пумпи за вода, машини за перење мотор почеток Свеж
PATIKIL CBB60 60UF Вклучен кондензатор, AC 450V 2 жици 50/60Hz Цилиндер 90x50mm за пумпи за вода, машини за перење мотор почеток

Погоден за стартување на еднофазни мотори со фреквенција од 50 Hz и 60 Hz, како што се воздушни компресори, п�

DEN 734.40
Кондензатор на Бригс и Страттон 312699GS Свеж
Кондензатор на Бригс и Страттон 312699GS

Овој производ е О.Е.М Овластен дел OEM Дел број 312699 GS Одговара на разни модели Briggs & Stratton Овој производ е пр�

DEN 3.33
Fielect 20pcs керамички кондензатор комплет 50V 18PF диск кондензатори за електронско коло за DIY, случајна боја Свеж
Fielect 20pcs керамички кондензатор комплет 50V 18PF диск кондензатори за електронско коло за DIY, случајна боја

【Спецификација】 Оценет напон : 50 V; Толеранција на капацитет : ± 10%; Капацитет на кондензатор : 18 PF; Оловен

DEN 1532.80
5PCS 470N 1U0 2U2 K 100V 250V 373 MKT MKT373 470NF 1.0UF 2.2UF 1U5 2U2 474 155 225 P = 22.5mm Филмски кондензатор - Свеж
5PCS 470N 1U0 2U2 K 100V 250V 373 MKT MKT373 470NF 1.0UF 2.2UF 1U5 2U2 474 155 225 P = 22.5mm Филмски кондензатор -

Боја : 470 N K 250 V 373 MKT Број на модел : 373 Потекло : Кина на копното Боја : 470 N K 250 V 373 MKT Број на модел : 373...

DEN 1.33
Кондензатор на тркалезна клима - одговара на превозникот HC98JA061D | 60/5 UF MFD 370/440 Volt Vac Свеж
Кондензатор на тркалезна клима - одговара на превозникот HC98JA061D | 60/5 UF MFD 370/440 Volt Vac

▶ Ова е сосема нов кондензатор на Климак ▶ Овој дел од климата директно го заменува Дел # HC98 JA061 D...

DEN 2.67
Замена на 40 + 3 UF/MFD Двојна Универзална кондензатор АМРАД USA2274 Замена - Се користи за 370 или 440 VAC, направено во САД. Свеж
20 парчиња Полипропилен филмски кондензатор 39nf ± 5% CBB21 Метал филмот Кондензатор Радијално олово MPP393J2E1305105LC Свеж
20 парчиња Полипропилен филмски кондензатор 39nf ± 5% CBB21 Метал филмот Кондензатор Радијално олово MPP393J2E1305105LC

20 ПЦС Полипропилен филмски кондензатор (CBB) 39 NF ± 5% CBB21 Метал филмови Кондензатор Радијално олово MPP393 J2 E130

DEN 1.00
43-17075-14 -Weather King 243-292 MFD UF 250 Volt OEM кондензатор за замена Свеж
43-17075-14 -Weather King 243-292 MFD UF 250 Volt OEM кондензатор за замена

Ова е сосема нов кондензатор за започнување со замена на OEM Врвен квалитативен дел за замена на OEM!...

DEN 1.67
Електролитски кондензатор на алуминиум - радијален - 50V 1.0UF Свеж
Електролитски кондензатор на алуминиум - радијален - 50V 1.0UF

Електролитски кондензатор на алуминиум радијален 50 V 1.0 UF (бродови од нас) Капацитет : 1.0 UF, максимален на

DEN 622.40
UXCELL A16030800UX0493 55 парче 1000UF 16V 105C радијален алуминиумски електролитски кондензатор, 8мм x 16mm Свеж
UXCELL A16030800UX0493 55 парче 1000UF 16V 105C радијален алуминиумски електролитски кондензатор, 8мм x 16mm

Име на производот : електролитски кондензатор; Тип : радијално олово; Температура : 40 до+105 C Оценет со нап�

DEN 1.67
Кондензатори на NHOSS 50pcs/lot 1uf 50v 1mf 105c 5x11mm алуминиум електролитски кондензатор 50v1uf радијално олово 50 парчиња Свеж
Кондензатори на NHOSS 50pcs/lot 1uf 50v 1mf 105c 5x11mm алуминиум електролитски кондензатор 50v1uf радијално олово 50 парчиња

Висока прецизност и стабилност, многу удобна и практична Широки апликации во компјутери, обработка на п

DEN 271.84
КЕМЕТ КОНЦЕТОР T495D337K006ATE100, TANTALUM CANTACTOR SMD SMD ESR Свеж
КЕМЕТ КОНЦЕТОР T495D337K006ATE100, TANTALUM CANTACTOR SMD SMD ESR

Овој список е за 500 компјутери; КЕМЕТ Број на дел : T495 D337 K006 ATE100 Tantalum SMD низок кондензатор на ESR Контактирај

DEN 12435.84
Eeehb1v220a - фиксиран 2 SMD 1V220 Свеж
Eeehb1v220a - фиксиран 2 SMD 1V220

Кондензатор на повеќеслојни керамички чипови (MLCC) Површинска монтажа (SMD) Фиксиран кондензатор на елект

DEN 3.00
MARS 12295-60 + 7,5 UF MFD X 440 VAC GENTEQ замена со двојна кондензатор C46075R / 97F9898 Свеж
MARS 12295-60 + 7,5 UF MFD X 440 VAC GENTEQ замена со двојна кондензатор C46075R / 97F9898

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 60 + 7,5 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици и�

DEN 1.00
3GR0540 - Замена на задниот дел за кондензаторот со двојно работење со двојно работење од 40 + 5 UF MFD 370 Волт Свеж
Packard PRCD5075 - 50 + 7,5 UF MFD X 370 VAC Genteq замена со двојна кондензатор круг C35075R / 97F9971 Свеж
Packard PRCD5075 - 50 + 7,5 UF MFD X 370 VAC Genteq замена со двојна кондензатор круг C35075R / 97F9971

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 50 + 7,5 UF / MFD 370 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици и�

DEN 2.67
Кондензатор на Kemet T354K226K035AT, радијален радијален танталум Свеж
Кондензатор на Kemet T354K226K035AT, радијален радијален танталум

Овој список е за 1 компјутери; Број на дел од Кемет : T354 K226 K035 AT Кондензатор на натопен радијален тантал...

DEN 0.67
10 парчиња 270uf 35v SANYO WX Серија 8x20mm Ниска Импеданса 35V270uF Матична Плоча Алуминиум Електролитски Кондензатор Свеж
10 парчиња 270uf 35v SANYO WX Серија 8x20mm Ниска Импеданса 35V270uF Матична Плоча Алуминиум Електролитски Кондензатор

10 парчиња 270u F 35 V SANYO WX Серија 8x20mm Ниска Импеданса 35 V270u F Матична Плоча Алуминиум Електролитски Кондензат

DEN 143.52